یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

قرآن در باره تمامی مواردی که در دنیا نیازمندیم، سخن گفته است

عترت

حافظ کل قرآن کریم و دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: خداوند در قرآن می فرماید که " و نزلنا علیک الکتاب تبیانا لکی شی"و کتابی که بر تو نازل کردیم بیان کننده ی تمامی چیزهاست. پس قرآن در باره تمامی مواردی که در دنیا نیازمندیم،‌سخن گفته و باعث سعادت ما در دنیا و آخرت می شود.

به گزارش مفدا بوشهر: در ماه جاری دانشگاه علوم پزشکی همدان میزبان بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور بود. رقابتی که در چند روز نفس گیر برگزار شد. در این دوره از مسابقات "سید عباس حسینی" حافظ کل قرآن کریم و دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، موفق به کسب رتبه نخست رشته حفظ ۲۰ جزء شد. به همین بهانه مفدا بوشهر گفت و گویی با این حافظ کل قرآن کریم کرده است که از نظر می گذرد.

مفدا بوشهر:‌ آقای حسینی از خودتان بگویید.

سید عباس حسینی هستم 22 ساله. دانشجو رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر. ترم پنجم اهل برازجان حافظ کل قرآن کریم.

مفدا بوشهر: چطور جذب رشته حفظ قرآن شدید؟

به علت علاقه پدر و مادر وارد کلاس های قرآن شدم صوت های قرآن را که می شنیدم بسیار علاقمند شده و شروع به حفظ قرآن کردم. جز سی رو حفظ کردم و بعد با برنامه ریزی و شرکت در کلاس های مرتبط الحمدالله موفق شدم حافظ کل قرآن شوم.

مفدا بوشهر: از چه سنی علاقمند شدید و نحوه آموزش شما به چه صورت بوده است؟

از سن ده سالگی شروع به حفظ کردم با برنامه سه ساله و در سن سیزده سالگی حافظ کل قرآن شدم نحوه حفظ قرآن به صورت گوش دادن به نوار و تکرار آیات بود. در مسابقات اوقاف و بسیج کانون های مساجد، رتبه اول استان را کسب کردم. همچنین رتبه پنجم مسابقات کشوری اوقاف و رتبه دوم مسابقات کشوری دانش آموزان تیزهاشون کشور را نیز کسب کرده ام.

مفدا بوشهر: شما هم زمان با پرداختن به حفظ قرآن در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز مشغول به تحصیل هستید؛‌ چطور توانستید بین این دو تعادل ایحاد کنید؟ چقدر در روند تحصیل شما تاثیرگذار بوده است؟

همگی ما باید احساس نیاز به قرآن بکنیم و همیشه و همه از بیانات قرآن بهره ببریم. تعادل بین درس و قرآن امکان پذیر است. با تلاش زیاد و علاقه به قرآن می توان هر دو هدف را دنبال کرد. من همیشه در کنار درسم روزی دو جز در زمان های مشخص مرور می کنم. حفظ قرآن حافظه را بسیار تقویت می کند و باعث یادگیری و حفظ بهتر درس ها نیز می شود.

مفدا بوشهر:‌ امسال سطح مسابقات بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت را چطور ارزیابی می کنید؟

سطح مسابقات امسال بسیار بالا بود و داوران خوبی هم برای مسابقات آورده بودند. دانشگاه های علوم پزشکی برای جشنواره قرآن و عترت سرمایه گذاری خوبی انجام داده و از شیوه های پیشرفته جهت برگزاری و داوری مسابقات استفاده کردند. در شیوه جدید صوت همه شرکت کنندگان ضبط شده و به مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ارسال شده و داوران کشوری آنها را بررسی کرده و نفرات برتر را انتخاب کردند.  فقط افرادی که حد نصاب رو کسب میکنند وارد مسابقات کشوری می شوند  و این خود باعث بالا رفتن سطح مسابقات می شود.

مفدا بوشهر:‌ نقاط قوت و ضعف  این دور از مسابقات را در چه مواردی می دانید؟

نقطه قوت مسابقات، حضور منتخب داوران کشور بود که این خود باعث ارتقاء سطح مسابقات شد. اما نقطه ضعف مسابقات ناهماهنگی در برگزاری بعضی بخش های مسابقات بود. از جمله در بخش تیمی، ناهماهنگی هایی بین داوران مشهود بود.

مفدا بوشهر:‌ دوره بعدی مسابقات به چه صورت و کجا برگزار خواهد شد؟

دوره بعدی مسابقات به احتمال زیاد به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد و ابتدا مرحله دانشگاهی برگزار  و بعد در رشته های آوایی صداهای ضبط شده به وزارت فرستاده شده و سپس افرادی که حد نصاب را کسب کنند به مرحله کشوری خواهند رفت.

مفدا بوشهر:‌ آیا علاقمندی دیگری غیر از رشته های قرآنی دارید؟

 علاوه بر قرآن به شعر، خصوصا اشعار حافظ خیلی علاقه دارم و سابقه حضور در مسابقات مشاعره هم دارم.

مفدا بوشهر: حرف آخر...

حرف آخرم این است که بسیار علاقه دارم کاری کنم که دانشجویان دانشگاه با معارف و تفسیر قرآن بیشتر آشنا شوند. خداوند در قرآن می فرماید که: " و نزلنا علیک الکتاب تبیانا لکی شی"و کتابی که بر تو نازل کردیم بیان کننده ی تمامی چیزهاست. پس قرآن در مورد تمامی مواردی که در دنیا نیاز داریم سخن گفته و باعث سعادت ما در آخرت می شود. ای خود دلیل محکمی ست که باید بیشتر با کتاب خدا آشنا شویم.

در پایان از اساتیدم خصوصا استاد "حاج عبدالرضا برازجانی" و پدر و مادرم و همچنین شما تشکر می کنم. در پناه قرآن باشید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.