دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

دبیر انجمن نانو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

انجمن نانو از مخترعین نانوفناوری در حوزه پزشکی حمایت می‌کند

نانوفناوری هرمزگان

دبیر انجمن نانو فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: دانشجویانی که در حوزه نانوفناوری پزشکی اختراع داشته باشند، انجمن علمی نانو آنها را حمایت و به ستاد فناوری نانو کشور و مراکز علمی معرفی خواهد کرد.

به گزارش مفدا هرمزگان، دبیر انجمن نانوفناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: نانوفناوری یک دانش میان‌رشته‌ای است که در رشته‌هایی همچون مهندسی مواد، پزشکی، داروسازی، دامپزشکی، زیست‌شناسی، مهندسی برق، مهندسی شیمی و مهندسی کشاورزی و.... کاربرد دارد.

"محمدحسین مطوری" گفت: نانوفناوری در راستای بهبود زندگی‌های امروزی نقش مهمی می‌تواند داشته باشد و موجب اصلاحات در مواد و راه‌حلی برای بهبود شود به طوری که بکارگیری فناوری نانو در تولید محصولات می‌تواند موجب بهبود خواص موجود محصولات و یا توسعه محصولاتی با ویژگی‌های جدید شود.

مطوری با دعوت از دانشجویان فعال در حوزه نانوتکنولوژی برای ارایه ایده‌ها و تحقیقات در زمینه نقش نانو در حوزه پزشکی، اضافه کرد: فناوری نانو می‌تواند نقش مهمی در حوزه پزشکی داشته باشد به طوریکه درحال حاضر می‌توان به کاربرد آن در داروی‌های مختلف وتجهیزات پزشکی اشاره کرد.

دبیر انجمن نانو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: برگزاری کارگاه‌ها آموزشی ویژه دانشجویان، حضور در کنگره‌های علمی  و بهره مندی از آزمایشگاه‌های نانو استان از برنامه هایی است که انجمن نانو در سالجاری در دست اقدام خواهد داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.