دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد :

باید اخلاق در درون رگ‌های ورزش بچرخد و این چنین است که ورزش جنبه همگانی بودن پیدا می‌کند

حاجی زاده

دکتر مهدی ابراهیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه مدیر دانشجویی و مدیر شاهد و ایثارگر دانشگاه،  با حضور در دفتر مدیر تربیت بدنی دانشگاه ضمن دیدار با مدیر و کارشناسان تربیت بدنی،  هفته تربیت بدنی و ورزش را به ایشان تبریک گفت.

به گزارش مفدا مشهد صبح امروز ۲۹ مهرماه، دکتر مهدی ابراهیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه مدیر دانشجویی و مدیر شاهد و ایثارگر دانشگاه،  با حضور در مدیریت تربیت بدنی دانشگاه ضمن دیدار با مدیر و کارشناسان تربیت بدنی،  هفته تربیت بدنی و ورزش را به ایشان تبریک گفت.

وی در جمع همکاران تربیت بدنی ضمن تبریک این هفته طی سخنانی گفت: فلسفه این نامگذاری ها، توجه بیشتر و نمادین به موضوعات است.

دکتر ابراهیمی ادامه داد: هر حرفه ای اقتضائات مخصوص به خود را دارد در بحث تربیت بدنی نیز اقتضائات ظاهری داریم و اقتضائات معنوی، یک جا بحث از تربیت بدنی است و  یک جا بحث از اداره تربیت بدنی.

در بحث اقتضائات اداری تکلیف روشن است و ما باید اقتضائات اداری را رعایت کنیم. هرچند گاهی در محیط های اداری مقایسه های ناصوابی انجام می پذیرد ، اصل اقتضای کار این است که افرادی که توانمندی های خاصی دارند حالت دلسردی پیدا نکنند و اگر اینچنین بشود چرخ کار درست نمی چرخد.

معاون فرهنگی و دانشجویی تصریح کرد: با این توضیح، ما دو وظیفه داریم. یک وظیفه فردی و آن اینکه خود را با دیگری مقایسه نکنیم و وظیفه دوم که وظیفه مدیریتی است به کارگیری استعدادها در جایگاه خودش.

وی در ادامه افزود در بحث تربیت بدنی اقتضاء کار حرفه ای داریم که در واحدهای دیگر چنین اقتضائاتی ممکن است نداشته باشیم، در بحث تربیت بدنی ما می‌خواهیم فرهنگی از کار خود را به بیرون منتقل کنیم. هم از جهت حرفه ای و هم از جهتی که حرفه‌ای را آموزش می دهیم و هم از لحاظ اخلاقی و این برای ما لذت جسمانی و معنوی را به دنبال دارد.

دکتر ابراهیمی تاکید کرد: باید توجه داشته باشیم اگر افراد رغبتی به محیط ورزشی نداشته باشند به آن محیط مراجعه نمی کنند. مربی وظیفه اش ایجاد رغبت در افراد جامعه است.

وی تصریح کرد: باید اخلاق در درون رگ‌های ورزش بچرخد و این چنین است که ورزش جنبه همگانی بودن پیدا می‌کند، همگانی کردن ورزش یک وظیفه معنوی شماست نه وظیفه نمادین و ژورنالیستی.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه هم اکنون ورزش با زندگی مردم جامعه عجین شده است خاطرنشان کرد:هم اکنون ورزش به متن زندگی مردم رسوخ پیدا کرده است و این فرصت مغتنمی برای اهالی ورزش است.

معاون فرهنگی و دانشجویی در پایان اظهار داشت: توقع من از اداره تربیت بدنی بسیار بالاست، هرچند بحمدالله پیشرفت‌های خوبی خصوصاً در نظم منطقی در تربیت بدنی به وجود آمده است اما همانطور که خود شما ورزشکاران می دانید آنچه در ورزش مهم است ،علاوه بر دقت، سرعت می باشد و من از شما می‌خواهم در کار اداری نیز همچون کار حرفه ای این سرعت و دقت ساری و جاری شود.

تهیه و تدوین خبر: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.