دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

دبیر کمیته تغذیه شورای صنفی دانشگاه:

غذای نیم پرس به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین ارائه خواهد شد

رنجبر دانشگاه علوم پزشکی قزوین

دبیر کمیته تغذیه شورای صنفی گفت: بنا به درخواست های مطرح شده از سوی دانشجویان و با پیگیری‌های صورت گرفته، از آبان ماه غذای نیم پرس به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین ارائه خواهد شد.

به گزارش مفدا قزوین، کمیته تغذیه یکی از پنج کمیته شورای صنفی دانشگاه است که زیر نظر معاونت فرهنگی و دانشجویی و درارتباط مستقیم با امور تغذیه دانشگاه فعالیت دارد،

از جمله وظایف کمیته تغذیه نظارت بر کیفیت غذا، برنامه غذایی، نحوه توزیع و انتقال نظرات و پیشنهادات دانشجویان به مسئولین دانشگاه می باشد.

در ادامه گفتگوی مفدا با دبیر کمیته تغذیه شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی قزوین را می‌خوانید.

مفدا قزوین: خودتان را معرفی کنید؟

رضا محمدپور هستم، دانشجوی ترم سه رشته اتاق عمل و در حال حاضر بعنوان دبیر کمیته تغذیه فعالیت می‌کنم.

مفدا قزوین: از زمان آغاز فعالیت تیم جدید شورای صنفی چه اقداماتی در بخش تغذیه صورت گرفته است؟

خریداری کباب پز تابشی، توزیع غذا در روزهای جمعه و ایام امتحانات، اضافه شدن کوبیده مرغ به منوی سلف، تغییر منوی " آبگوشت" به "خورشت بامیه" بنا به درخواست دانشجویان برای نخستین بار، تغییر پیمانکار لبنیات و جرم گیری کلیه ظروف سلف از جمله اقدمات انجام شده است.

مفدا قزوین: در حال حاضر چند نفر از دانشجویان با این کمیته همکاری دارند؟

علاوه بر بنده، "علیرضا نجفلو" دانشجوی رشته مدیریت، "صابر صوری" دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت و "مصطفی حوزه لویی" رشته پرستاری در این کمیته مشغول فعالیت هستند.

مفدا قزوین: دانشجویان از چه راه‌هایی می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را با کمیته تغذیه مطرح نمایند؟

دانشجویان از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانند با شورای صنفی در ارتباط باشند همچنین در روزهای آتی با تخصیص دفتر به شورای صنفی ساعت‌های حضور در این دفتر جهت بررسی مسائل و مشکلات و مطرح نمودن پیشنهادات و انتقادات توسط سوی دانشجویان را اعلام خواهیم کرد.

مفدا قزوین: آیا برای تغذیه دانشجویان در زمان امتحانات دانشجویان برنامه ریزی خاصی انجام شده است؟

 حجم غذا در ایام امتحانات افزایش داشته و با توجه به درخواست مکرر دانشجویان دراین ایام برنج در همه غذاهایی که با نان توزیع می شدند، جایگزین شد و این روند برای بعضی از غذاها ثابت ماند؛ به عنوان مثال غذای وعده شام روز سه شنبه مورخ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ (جوجه چینی)  با برنج توزیع شد.

مفدا قزوین: چه مواردی در کمیته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی قزوین در حال پیگیری است؟

ارائه غذای نیم پرس با قیمت ۸۰۰ تومان از آبان ماه، پیگیری ارائه غذا به دانشجویان کارورز و کارآموز در بیمارستان‌ها، کاهش هزینه صدور مجدد کارت تغذیه برای دانشجویان، بازدید میدانی از انبار مواد غذایی توسط دبیر کمیته تغذیه و دبیر مرکزی شورای صنفی، افزایش نظارت و همفکری کمیته تغذیه با پیمانکار و اداره امور تغذیه، توجه بیشتر به افزایش کیفیت برنج، ایجاد تنوع غذایی بیشتر و سلامت غذا از جمله مواردی است در حال پیگیری می باشد.

در حال حاضر مهم ترین خواسته دانشجویان از این کمیته چیست؟

کاهش قیمت کارت المثنی و افزایش کیفیت و تنوع غذاها از مهم ترین درخواست‌های دانشجویان می باشد.

و سخن آخر؟

از دانشجویان درخواست داریم ضمن در نظر داشتن محدودیت‌های شورای صنفی و کمیته تغذیه انتقادات و پیشنهادات را با ما در میان بگذارند، همچنین از تلاش‌های و زحمات اداره امور تغذیه و کارکنان و سرآشپز سلف دانشگاه صمیمانه سپاسگزاریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.