چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵

گفتگو با اسحاق محمد یاری دانشجویی رشته پزشکی، سردبیر نشریه مردمک

مصاحبه

اسحاق محمد یاری دانشجویی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، و سر دبیر نشریه مردمک(دومین نشریه دانشکده پزشکی)، حاصل فروش از این نشریه را به موسسه محک واگذار کرد.

اسحاق محمد یاری سردبیر نشریه مردمک(دومین نشریه دانشکده پزشکی)، حاصل فروش از این نشریه را به موسسه محک واگذار کرد و پرداخت هزینه خرید رو مبنای اعتماد به عهده خود دانشجویان گذاشته است. به همین بهانه مفدا گیلان مصاحبه ای را با ایشان انجام داده است که در پی خواهد آمد.

 • مفدا گیلان، خودتان را معرفی بفرمایید؟

 اسحاق محمدیاری هستم دانشجوی سال چهار پزشکی سردبیر و مدیرمسئول مجله ی علمی پژوهشی مردمک.

 • گزارشی از نشریه مردمک ؟

شروع این کار ابتدای امر بر اساس یک علاقه ی شخصی بود که از دوران تحصیل در مقاطع قبل در من وجود داشت و با دوستانی که داشتم دستی بر آتش داشتیم تا اینکه در فضای دانشگاه قرار گرفتم.حقیقت امر تفاوت آنچنانی حس نمیشد بین دانشگاه و دبیرستان بر خلاف تصوری که میرفت.جالب این نکنه است که اکثریت قریب به اتفاق دوستان هم رشته ی بنده هم همین نظر رو داشتند.ما تصمیم گرفتیم که در حد توان خودمون گامی برداریم و مردمک به وجود آمد و پشتوانش اتفاقاتی در دانشکده افتاد که امید بخش بود و مایه ی خوشحالی و امیدوارم که ادامه داشته باشد.

 • چرا محک انتخاب کردید؟

ایده ی اختصاص منافع مالی به موسسه شریف محک از ابتدای کار با ما بود و قبل از شروع کار حتی این تصمیم وجود داشت دلیلش هم این بود که تصور میکردیم اگر با درآمدی که از فروش مردمک به دست میاد کودکی و دردمندی حتی یک اپسیلون احساس شعف و آرامش داشته باشد به مراتب از هر اتفاق دیگری ارزشمند تر خواهد بود و به لطف خداوند همین طور هم شد.بعد از این اتفاق انرژی های فوق العاده مثبت و زیبایی دریافت کردیم از مخاطبینمون و مایه ی لذت بود برای ما.

 • چه چیز باعث می‌شود انگیزه بگیرید و فعالیتتان بیشتر شود؟

ما انگیزه داریم.خدارو شکر دانشجویان ما راغبند به انجام امور فرهنگی و این در اتمسفر فضاهای دانشگاهی دیده میشود.تنها عامل انگیزشی برای بنده و امثال بنده نگرفتن انگیزه از ماست.من از مسئولین خواهش میکنم که همراهی کنند و صراحتا میگم ما هم وظایف خودمون رو به خوبی می شناسیم و هم اینکه هدفمون و نگاهمون خیر است و به دنبال پیشرفت و ارتقای سطح فرهنگی ،علمی ،پژوهشی، اخلاقی و.... اول در خودمون بعد در اطرافیانمون و حتی من پا رو فراتر می گذارم و میگم در توده ها و اقشار مختلف جامعه هستیم.چون اعتقاد دارم که تحول در هر ملتی و جامعه ای از دانشگاه و دانشجو شروع میشود در هر زمینه ای.مردمک که هنوز نوپاست و کم کم دارد پا میگرد.منظور کلیت امور دانشجوییست.مسئولین راه رو برای دانشجویان باز بگذارند و به اونها اعتماد کنند و بدونند که قشر دانشجو اگر نگویم بیشتر ؛ هم اندازه ی آنها دلش برای این خاک میتپد.

 • وقتی نشریه مردمک را در دست یک دانشجو می بینید چه احساسی دارید؟

حس زیباییست و زیباتر از آن وقتیست که نظرات را میشنوم.

 • هزینه‌های صاحب چگونه تامین می‌شود؟ آیا اسپانسر هم دارید؟

ما یک مقدار از هزینه ها را با گرفتن اسپانسر تامین کردیم و ما بقی را هم معاونت فرهنگی تقبل کرد.جا داره تشکر کنم از معاونت فرهنگی هم که به هر روی اگر کمک نمیکردند این اتفاق حادث نمیشد.

 • چه انتقاد و پیشنهادی درباره نشریات دانشگاه دارید؟

اگر اسمش را بشود گذاشت انتقاد.بیشتر پیشنهاد است.اول اینکه اعتماد مهمترین رکن در هر سیستم و چارچوپ قدرتمندیست. اگر می خواهیم رو به جلو و با قدرت حرکت کنیم ابتدای امر باید به همدیگر(دانشجویان و مسئولین) اعتماد داشته باشیم.دوم وفای به عهد است اگر قولی داده میشود این انتظار وجود دارد که سر موعد عملی شود چرا که قشر دانشجو آن هم دانشجویان علوم پزشکی به قدری مشغله دارند که شاید پیگیری های مکرر برای تحقق اتفاق موعود سردشان کند انگیزه را از آنها بگیرد و دیگر ادامه ندهند.

خلاصه ی امر یک کلام است مسئولین قدر دانشجو را بدانند او را تکریم کنند و بر او سهل بگیرند و مطمئن باشند دانشجو جماعت نمک ناشناس نیست.

 • سخن اخر؟

در آخر تشکر میکنم از معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان که این فرصت رو در اختیار بنده قرار داد و بسیار ممنونم از توجه شما.این برای ما مایه ی دلگرمی است و به ما انرژی میدهد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.