سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

به دعوت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد؛

جلسه هم اندیشی انجمن‌های علمی روسای دانشکده ها ومراکز علمی وپژوهشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

جلسه روسا با انجمن علمی

جلسه هم اندیشی روسای دانشکده‌ها و مراکز علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار درخصوص فعال سازی انجمن های علمی و دانشجویی، در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تشکیل شد.

به گزارش مفدا سبزوار، جلسه هم اندیشی روسای دانشکده ها و مراکز علمی وپژوهشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار درخصوص فعال سازی انجمن های علمی ودانشجویی در محل حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تشکیل شد.

 به گفته "دکتر علی دلبری" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دوران دانشجویی و محیط دانشگاه فرصتی است که افراد در آن آموزش های رسمی و غیررسمی بسیاری را فرا بگیرند. مطلوب این است که پس از سپری شدن این دوران، فرد مجموعه هایی از دانش ها، مهارت ها وعلوم مختلف ومتعدد را فرا بگیرد.

وی همچنین در ادامه افزود:یک دانشجو لازم است تا  تجربه ها را کسب کرده و به عنوان فردی چندبعدی برای محیط کار و زندگی شخصی آماده شده باشد. بخش بزرگی از نیازهای آموزشی افراد در قالب آموزش های رسمی ارائه نمیگردد و فرد باید با هدایت کارشناسان دانشگاه آن ها را از طرق مختلفی و اغلب به صورت داوطلبانه کسب کند. انجام فعالیت داوطلبانه در نهادهای دانشجویی مختلف، یکی از را ه های مناسب برای کسب تجربه و توانمند کردن خود از طریق مهار ت آموزی است.در این میان نهاد دانشجویی "انجمن علمی دانشجویی" نزدیکترین نهاد به رسالت اصلی دانشگاه است که فرصت های بسیاری را پیش روی دانشجویان قرار می دهد.
 معاون فرهنگی ودانشجویی در ادامه اظهار داشت :انجمن های علمی دانشجویی در دانشگا ه های علوم پزشکی کشور نهادی نوپا هستند و به همین واسطه اجماع ذهنی در خصوص عرصه های فعالیت آن ها شکل نگرفته و وجود ندارد. برخی ابهامات و عدم وجود این اجماع ذهنی کار را برای ذ ینفعان و ذ یربطان این نهاد دانشجویی دشوار کرده است.

در ادامه "سلمانیان" سرپرست مدیریت فرهنگی دانشگاه نیز گفت: اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصمیم گرفت با مشورت صاحبنظران این حوزه، "عرصه های فعالیت انجمن های علمی دانشجویی" را احصا نموده و به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کند تا با رفع ابهام و تسهیل شکل گیری اجماع ذهنی در این موضوع، راه را برای فعالین این حوزه تسهیل و تسریع کند. وی همچنین با اشاره به فلسفه وجودی پیدایش انجمن های علمی محوری بودن دانشجوست که بایستی تحت نظر قرار بگیرد وما بایستی رویکردخاصی را با موضوعات خاص انتخاب نماییم که بتوان دانشجویان بیشتری را جذب انجمن های علمی  نمود.

درادامه نیز هریک از مسئولین وروسای دانشگاه ها ومراکز علمی و آموزشی مطالبی را پیرامون حوزه های مرتبط کاری خود بیان کردندوقرارشد تا عرصه های علمی وآموزشی برای دانشجویان بیش از پیش فراهم گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.