دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵

یک روز مانده به برگزاری بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت؛

بخش تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در یک نگاه

تیمی

مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت برای اولین بار برگزاری بخش تیمی را در آیین نامه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت قرار داد. در این مسابقات، ۱۲ تیم از خواهران و ۱۲ تیم از برادران به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند. سه گروه برتر و گروهی که بالاترین امتیاز را کسب کرد در دو گروه خواهران و برادران به مرحله فینال راه پیدا کردند. فینال این مسابقات ۸ آبان در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، محمد مهدی بحرالعلوم رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت نخستین بار در سال ۹۶ از برگزاری بخش تیمی در فعالیتهای قرآنی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در حال حاضر رقابت‌های قرآنی، فردی است و افرادی که حائز رتبه می‌شوند، به تنهایی این رتبه را کسب می‌کنند، در نظر داریم تا مسابقات قرآن را در دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت تیمی برگزار کنیم و تیم بودن در مسابقات قرآن موضوعیت پیدا کند.

وی افزود: در نظر داریم از این پس در مسابقات قرآن، دانشگاه‌های علوم پزشکی با یکدیگر رقابت کنند. مثلا تیم دانشگاه شهید بهشتی با تیم دانشگاه تهران رقابت کند. البته این نمونه‌ها به صورت پراکنده و موردی قبلا برگزار شده اما به صورت مستمر نبوده است و امیدواریم در فضای دانشگاهی مورد پسند صاحب‌نظران قرار گیرد. کار تیمی را باید حتی در حوزه قرآنی با دانشجویان تمرین کنیم.

مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت مسابقات تیمی قرآنی را پیش از این در بخش سلامت نمایشگاه قرآن به صورت آزمایشی اجرا کرده بود که با استقبال دانشجویان مواجه شده بود.

برگزاری مسابقات تیمی برای نخستین بار در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

در آبان ماه سال ۱۳۹۷ برای نخستین بار بخش تیمی در آیین نامه جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت قرار گرفت و مقرر شد در جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بخش مسابقات تیمی به عنوان یک بخش مستقل برگزار شود.

این مسابقات برای گروه دانشجویان در نظر گرفته شد و لازم بود همه اعضای تیم، دانشجویان یک دانشگاه علوم پزشکی باشند.

شرایط و ضوابط شرکت در مسابقات تیمی بیست و چهارمین جشنواره قران و عترت وزارت بهداشت

مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت شرایط و ضوابط شرکت در این مسابقات به شرح زیر اعلام کرد:

۱- هر تیم می بایست شامل یک نفر حافظ حداقل ۱۰جزء اول قرآن، یک نفر قاری و یک نفر فرد مسلط بر مفاهیم ، سیره معصومین ، دعاشناسی و... باشد.

۲- عضویت کسانی که در رشته های حفظ ۱۰ جزء به بالا، قرائت تحقیق و ترتیل و رشته های معارفی در سامانه ثبت نام کرده‌اند، در بخش تیمی بلامانع است.
۳- در صورتی که فردی در چند رشته در جشنواره شرکت کند و در بخش مسابقات تیمی نیز ثبت نام نماید در صورت تداخل زمان مسابقات با هم صرفا بایداز رشته‌های انفرادی انصراف دهد و در صورت انصراف از مسابقات تیمی امتیاز رشته‌های انفرادی نیز برای او کان لم یکن تلقی می‌شود.
۴- مسابقات تیمی در دو مرحله  منطقه‌ای و نهایی برگزار خواهد شد
۵- مسابقات تیمی به صورت حضوری و شبیه به مسابقات تلویزیونی برگزار شده و اطلاعات، دقت و سرعت با هم سنجیده می‌شود.
۶- ثبت نام در مسابقات تیمی باید توسط کارشناس قرآن دانشگاه انجام شود.
۷- در این دوره از جشنواره تنها ۳۶ دانشگاه مندرج در جدول زیر امکان ارائه تیم را دارند و انتخاب این دانشگاه‌ها به جهت کسب رتبه بالاتر در جشنواره دوره گذشته است.
۸- در مناطقی که ۳ تیم حضور دارند، پس از برگزاری رقابت، تیم اول به مرحله نهایی راه پیدا می‌کند و در مناطقی که ۶ یا ۹ تیم حضور دارد پس از قرعه کشی تیم‌ها توسط دبیرخانه جشنواره و اجرای مسابقات  تیم های اول هر گروه به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند.
۹- دانشگاه‌های مشخص شده یک تیم از خانمها و یک تیم از آقایان را باید برای مسابقات معرفی کنند.
۱۰- در صورتی که هر یک از دانشگاه‌ها قادر به معرفی تیم به جشنواره نیستند باید حداکثر تا روز چهارشنبه ۲۸ اذر ماه ۱۳۹۷ مراتب را به دبیر خانه جشنواره اعلام نمایند تا یک دانشگاه دیگر جایگزین شود.
۱۱- زمان دقیق برگزاری مسابقات هر منطقه متعاقبا از طریق بخشنامه‌های بعدی اعلام می‌شود.
۱۲- نوع سوالات با سوالات مرسوم قرآن متفاوت است لذا شرکت کنندگان باید توانایی پاسخگویی به سوالات را داشته باشند به طور مثال در رشته حفظ یک کلمه از قرآن کریم گفته شده و افراد باید آیه‌ای که آن کلمه در آن وجود دارد را تلاوت کنند و یا در بخش تحقیق فرازی از یک تلاوت پخش شده و افراد باید قاری، سوره ، مقام و صفحه را تشخیص دهند و ...
۱۳- در مسابقات تیمی هر یک از اعضا می‌توانند به سوالات مطرح شده پاسخ دهند.

منابع مطالعاتی این مسابقات

منابع مطالعاتی مسابقات تیمی ترجمه مفردات سوره بقره و سور جزء ۳۰ قران کریم، کناب احکام پزشکی مندرج در رشته احکام بخش معارف قرآنی آیین نامه، کتاب حلیه القرآن جلد ۱ و ۲ تالیف سید محسن موسوی بلده، کتاب سنن النبی تالیف علامه طباطبایی، درسنامه سیره معصومین مندرج در رشته سیره معصومین بخش معارف قرآنی آیین نامه است.   

نتایج قرعه کشی و تیم‌های رقیب

در نشست هماهنگی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که با حضور مارشناسان قرانی دانشگاههای علوم پزشکی به میزبانی مرکز قران و عترت وزارت بهداشت برگزار شد قرعه کشی این مسابقات انجام شد و نتایج قرعه کشی و تیم‌های رقیب در بخش تیمی به شرح زیر اعلام شد:

منطقه۱:   الف)شیراز، یاسوج، جهرم      ب)فسا، بوشهر، یزد
منطقه۲:اهواز، دزفول، آبادان
منطقه۳:کرمانشاه، همدان، لرستان
منطقه۴:اصفهان، کاشان، شهرکرد
منطقه۵:گیلان، قزوین، زنجان
منطقه۶:تبریز، اردبیل، ارومیه
منطقه۷:  الف)سمنان، مشهد، بیرجند     ب) گناباد، سبزوار، گلستان
منطقه۸:  الف)بابل، شهید بهشتی، تهران   ب)البرز، مازندران، قم     ج)ایران، بقیه الله، اراک

بخش تیمی جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

بخش تیمی جشنواره قرآن و عترت در "منطقه ۶" با حضور شرکت کنندگانی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اردبیل در دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۲ اردیبهشت برگزار شد.

در این مسابقات که در دو گروه بانوان و آقایان برگزار شد تیم دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اردبیل با یکدیگر رقابت کردند و تیم خواهران دانشگاه علوم پزشکی تبریز با کسب ۵۰ امتیاز به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد و تیم اردبیل با کسب ۴۱.۵ امتیاز از راهیابی به مرحله بعدی باز ماند. در بخش آقایان نیز دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مرحله بعد راه پیدا کرد.
گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از شرکت در این مسابقات انصراف داد.

مسابقات تیمی تحولی نو در جشنواره ایجاد کرد

حسین همتی معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در مورد مسابقات تیمی به خبرنگار مفدا گفت: امسال مسابقات تیمی برای اولین بار به جشنواره افزوده شد و این بخش تحولی نو در جشنواره ایجاد کرد. تاکنون در چهار منطقه مسابقات تیمی برگزار شده است و دانشجویان از این بخش استقبال کرده‌اند. در صورت مهیا بودن شرایط سال آینده برای کارکنان نیز مسابقات تیمی برگزار می‌شود.
همتی افزودن بخش تیمی به جشنواره را بسیار مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: سه گروه مخاطب این جشنواره هستند. گروه اول دانشجویان که شرکت در این مسابقات برایشان بسیار جذاب است. تفاوت‌های جالب مسابقات تیمی با مسابقات انفرادی دلیل جذابیت آن است. گروه دیگری از مخاطبان این بخش داوران هستند. برای آنها نیز برگزاری چنین مسابقاتی جذاب است زیرا نمونه آن در دیگر نهادها دیده نمی‌شود. سومین گروه مخاطبان ما کارشناسان قرآنی دانشگاه‌ها هستند که همراه تیمها به محل مسابقات اعزام می‌شوند. برای آنها نیز برگزاری مسابقات تیمی بسیار جالب و جذاب است.
معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به مناطقی که هنوز مسابقات تیمی در آنها برگزار نشده است گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، در مناطقی که هنوز مسابقات تیمی در آن برگزار نشده در شهریور ماه این مسابقات برگزار می‌شود.تیم قرآنی دانشجویان دانشگاه همدان با غلبه بر تیم کرمانشاه به مرحله نهایی راه یافت

با حضور معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت مرحله مقدماتی بیست و چهارمین دوره مسابقات جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با حضور تیم های دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان و کرمانشاه به میزبانی همدان برگزار شد و تیم قرآنی دانشجویان دانشگاه همدان با غلبه بر تیم کرمانشاه به مرحله نهایی راه یافت.


درخشش تیم قرآنی خواهران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

مرحله منطقه ای بخش تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با حضور تیم دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، بوشهر و یزد برگزار شد و تیم قرآنی خواهران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رتبه اول را کسب کرد.

حامد یوسفی مربی تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن اعلام کسب رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این رویداد فرهنگی و قرآنی افزود: این ماراتن قرآنی در ۱۱ بخش بین ۳ تیم شرکت کننده برگزار و در نهایت گروه اعزامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با امتیاز ۴۶ رتبه اول و گروه های اعزامی شیراز و یزد به ترتیب امتیاز ۴۰ و ۳۱/۵ را به خود اختصاص دادند.

مربی تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اشاره کرد، پس از این مرحله ۲ تیم بوشهر و شیراز در مهر ماه سال جاری در مرحله نیمه نهایی در استان همدان شرکت و در صورت کسب رتبه برتر در آبان ماه به مرحله نهایی راه پیدا خواهند کرد.

شایان ذکراست تیم دانشجویی برادران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز به واسطه انصراف ۴ تیم دانشگاه های علوم پزشکی یزد، فسا، جهرم و یاسوج، مستقیماً به همراه تیم دانشجویی شیراز به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند.


تیم قرآنی دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به مرحله کشوری راه یافت

در بخش تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت (ع) دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور،تیم قرآنی دانشجویان دختر دانشگاه در رقابت با دانشگاه های مشهد و سمنان با کسب ۴۸ امتیاز مقام اول را کسب و به مرحله کشوری راه یافت.

بخش تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت (ع)دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، روز دوشنبه ٣١ تیر ماه ۹۸ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد.

در این مسابقات که در هر تیم یک شرکت کننده حافظ ۱۰ جزء ، یک قاری و یک دانشجوی مسلط بر مفاهیم، سیره معصومین و دعاشناسی حضور داشتند، در مسابقات بخش خواهران، تیم قرآنی دانشگاه در رقابت با دانشگاههای مشهد و سمنان با کسب ۴۸ امتیاز  به مقام اول این دوره از مسابقات دست یافت و به مرحله کشوری راه یافت.

در بخش برادران نیز تیم قرآنی دانشگاه در رقابت با دانشگاه های مشهد و سمنان با کسب ۳۸ امتیاز مقام دوم را کسب نمود و تیم مشهد با دستیابی به رتبه اول به مسابقات مرحله کشوری راه یافت.


راهیابی تیم دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مرحله کشوری

در بخش تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت، در بخش برادران تیم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رقابت با دانشگاه های بیرجند و سمنان با کسب ٥٦/٧٥ امتیاز مقام اول را کسب نمود و به مرحله کشوری راه یافت.
بخش تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، روز دوشنبه ٣١ تیر ماه ۹۸ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد.
در این مسابقات که در هر تیم یک شرکت کننده حافظ ۱۰ جزء ، یک قاری و یک دانشجوی مسلط بر مفاهیم، سیره معصومین و دعاشناسی حضور داشتند، در بخش برادران تیم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رقابت با دانشگاه های بیرجند و سمنان با کسب ٥٦/٧٥ امتیاز مقام اول را کسب نمود و به مرحله کشوری راه یافت.
 در مسابقات تیمی خواهران نیز ، دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رقابت با دانشگاههای علوم پزشکی بیرجند و سمنان با کسب ۴٣ امتیاز  به عنوان دوم این دوره از مسابقات دست یافتند.
گفتنی است در مسابقه تیمی برادران،  دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با ٣٨ امتیاز در رتبه دوم نشست ، و در رقابت تیمی خواهران علوم پزشکی بیرجند با کسب ٤٨ امتیاز وکسب مقام اول به بخش کشوری راه پیدا کرد.


دختران اصفهان و پسران کاشان راهی مرحله کشوری جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت شدند

رقابت‌های بخش تیمی جشنواره قرآن و عترت منطقه چهار دانشگاه های علوم پزشکی کشور با برتری دختران اصفهان و پسران کاشان در شهرکرد به پایان رسید.

رقابت‌های بخش تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دوشنبه، ۲۴ تیر با حضور نمایندگان منطقه چهار دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و به میزبانی شهرکرد برگزار شد که در پایان این رقابت‌ها گروه سه نفره دختران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و پسران کاشان با کسب بیش‌ترین امتیاز راهی مرحله کشوری شدند.
در این مسابقات و در بخش خواهران، گروه اصفهان با حضور زهرا علافچیان، ریحانه قاسمی و لیلا رجبی توانست ۴۸.۲۵ امتیاز را از آن خود کند و به عنوان گروه برتر شناخته شود.
گروه دختران دانشجوی دانشگاه‌های علوم پزشکی کاشان و شهرکرد هم در این مسابقات به امتیازات ۴۶ و ۲۳.۷۵ دست یافتند.
در بخش آقایان هم گروه دانشگاه علوم پزشکی کاشان با کسب ۷۱.۷۵  امتیاز عنوان نخست را به دست آورد. در این گروه، ابوالفضل حکیم الهی، حسان بکرانی و محمدداوود فلاحی میبدی به سوالات بخش‌های مختلف پاسخ دادند.
آقایان دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم در این رقابت ها به امتیاز ۴۶.۵ رسیدند و علوم پزشکی شهرکرد به امتیاز ۴۰.۵ بسنده کرد.


تیم برادران زنجان و خواهران قزوین نمایندگان منطقه ۵ در مرحله نهایی شدند

مسابقات تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که در مرحله منطقه‌ای به میزبانی زنجان برگزار شد در بخش برادران، زنجان مقام اول را کسب کرد و در قسمت خواهران تیم قزوین اول شد.
مسابقات تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در مرحله منطقه‌ای به میزبانی زنجان برگزار شد. در این مسابقات دانشگاه‌های علوم پزشکی زنجان، قزوین و گیلان با یکدیگر رقابت کردند. در بخش برادران، زنجان مقام اول را کسب کرد و در قسمت خواهران تیم قزوین اول شد.
مسابقات در این مرحله پیش ازظهر در بخش برادران و بعد از ظهر در بخش خواهران در سالن ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می شود.
تیم برادران دانشگاه علوم پزشکی زنجان موفق شد رتبه اول مرحله منطقه ای را کسب و به عنوان نماینده منطقه ۵ به مرحله نهایی راه پیدا کند. در بخش خواهران نیز تیم قزوین مقام اول را کسب کرد و به عنوان نماینده خواهران به مرحله نهایی راه یافت.
رقابت‌های بخش تیمی جشنواره قرآن و عترت برای نخستین بار در جشنواره بیست و چهارمین اجرا می‌شود و دانشجویان شرکت‌کننده در این بخش به صورت مشترک و در ۱۱ مرحله به سوالات حفظ، قرائت و مفاهیم پاسخ می‌دهند.

رقابت بین تیم های  منطقه یک در مسابقات تیمی برگزار شد

چهارشنبه ۲۷ شهریور رقابت بین تیم های  منطقه یک در مسابقات تیمی برگزار شد و در بخش برادران ۳ تیم دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی مازندران راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

در بخش خواهران نیز ۳ تیم دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی قم به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند. این مسابقات در تالار امام مجتمع بیمارستانی امام خمینی دانشگاه علم پزشکی تهران برگزار شد.


دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز: افزودن بخش تیمی به جشنواره، نشاط و پویایی را به این رویداد بزرگ قرآنی تزریق کرد

حمید راستی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و یکی از اعضای تیم راه یافته به مرحله نهایی مسابقات بخش تیمی جشنواره، سطح کیفی وفنی رقابتهای بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت را مطلوب توصیف کرد وگفت: افزوده شدن بخش مسابقات تیمی به برای نخستین بار به جشنواره قرآن، نشاط و پویایی را به فضای جشنواره تزریق کرد.

حمید راستی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و یکی از اعضای تیم راه یافته به مرحله نهایی مسابقات بخش تیمی جشنواره، سطح کیفی وفنی رقابت‌های بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت را مطلوب توصیف کرد وگفت: افزوده شدن بخش مسابقات تیمی به برای نخستین بار به جشنواره قرآن، نشاط و پویایی را به فضای جشنواره تزریق کرد.

راستی ضمن تشکر از متولیان ودست اندرکاران برگزاری مستمر این جشنواره قرآنی و دانشگاهی خاطرنشان کرد: جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت بهترین بستر وفرصت برای گردهم آمدن اساتید، دانشجویان، اعضای هیات علمی وکارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی برای حضور در یک رقابت دانشگاهی است و انصافا اضافه شدن بخش مسابقات تیمی به شش بخش موجود جشنواره، به جذابیت رقابتها و تزریق نشاط و پویایی جشنواره خیلی کمک کرده است که این حرکت قابل تحسین است.

برگزیده بخش تیمی جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت عملکرد داوران در مسابقات را مطلوب توصیف کرد و گفت: داوران ارزشمند و باتجربه‌ای مسابقات این دوره از جشنواره را قضاوت کردند و همگی جزو داوران سطح یک و ممتاز کشور به شمار می‌روند البته در رقابت‌های تیمی اندکی اعتراض نسبت به داوری بخش قرائت تقلیدی بود که امیدوارم این موارد نیز برای ادوار آینده برطرف شود.

قرعه کشی مرحله نهایی مسابقات تیمی انجام شد

در آیین افتتاحیه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت مراسم قرعه کشی بخش تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت در ۱۲ گروه خواهران و ۱۲ گروه برادران برگزار شد.

بر اساس این قرعه کشی در گروه برادران دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، دانشگاه علوم پزشکی کاشان و دانشگاه علوم پزشکی ایران در اولین گروه مسابقات تیمی برادران قرار گرفتند.

در گروه دوم نیز دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه علوم پزشکی آبادان قرار گرفتند.
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز سومین گروه را در مسابقات تیمی دانشجویان تشکیل دادند.

در گروه خواهران دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان گروه اول شناخته شدند.
دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گروه دوم خواهران قرار گرفتند.

دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی قم، دانشگاه علوم پزشکی قزوین و دانشگاه علوم پزشکی تهران در سومین گروه قرار گرفتند.

در این مسابقات تیم اول به همراه بهترین تیم دوم به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

مرحله نهایی مسابقات تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن وعترت برگزار شد

مرحله نهایی مسابقات تیمی در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد. در این مسابقات که در سالن امتحانات دانشکده پزشگی دانشگاه علوم پزشکی همدان در دو گروه خواهران و برادران برگزار شد، دانشگاههای علوم پزشکی ایران، بوشهر، شیراز و تبریز به مرحله نهایی را پیدا کردند. 

در مسابقات خواهران نیز دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان، ایران، بیرجند و قم به مرحله فینال راه پیدا کردند.

دانشجویان برای دیدن مرحله فینال در محل برگزاری این مسابقات حاضر شوند

مرضیه اشکرف مسؤول برگزاری مسابقات تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به خبرنگار مفدا گفت: اولین دوره از مسابقات تیمی در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی برگزار شد.

مرحله مقدماتی این مسابقات در هشت منطقه به میزبانی دانشگاههای منتخب علوم پزشکی و با اجرا و نظارت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت برگزار شد.

در این مسابقات، ۱۲ تیم از خواهران و ۱۲ از تیم برادران به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند. راه یافتگان به مرحله نیمه نهایی در چهار گروه خواهران و چهار گروه برادران با یکدیگر رقابت کردند و شش مسابقه برگزار شد. سه گروه برتر و گروهی که بالاترین امتیاز را کسب کرد در دو گروه خواهران و برادران به مرحله فینال راه پیدا کردند.

در مسابقات فینال که ۸ آبان ماه در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود در گروه برادران، دانشگاههای علوم پزشکی ایران، شیراز، بوشهر، تبریز و در گروه خواهران، دانشگاههای علوم پزشکی اصفهان، ایران، بیرجند و قم با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مسؤول برگزاری مسابقات تیمی بیست و چهارمین جشنواره از حاضرین در مرحله پایانی جشنواره دعوت کرد که برای دیدن مرحله فینال در محل برگزاری این مسابقات که متعاقبا اعلام می‌شود حضور یابند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.