شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۳

به مناسبت دهه فجر و با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

خانه فرهنگ دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افتتاح شد

افتتاح خانه فرهنگ

خانه فرهنگ دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای انجام فعالیتهای هنری، ادبی، فرهنگی و مذهبی کانون های دانشجوییاین دانشگاه، با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به عنوان نخستین مجموعه فرهنگی، آماده، تجهیز و در اختیار دانشجویان قرار گرفت.

به گزارش مفدا شیراز، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین آغاز به کاراین خانه فرهنگ، گفت: اصل و اساس دانشگاه باید فرهنگ باشد.

دکتر "محمدهادی ایمانیه" افزود: اگر ریشه کار تمامی حوزه های دانشگاه کار فرهنگی باشد، به نتیجه می رسد و در زمینه فرهنگ هر کاری که انجام شود سرمایه گذاری است. 

او با اشاره به اهمیت گرامیداشت یاد امام و شهداء، اضافه کرد: جوانان و دانشجویان باید بسیار مطالعه کنند، یکی از کارهایی که باید انجام شود مطالعه تاریخ انقلاب است، جوانان باید از تحولاتی که در کشور انجام شده آگاه باشند و قدر نعمت هایی که دارند را بدانند.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در جریان افتتاح این مکان فرهنگی، گفت: بخشی از فعالیت های فرهنگی هنری دانشجویی در قالب کانون ها انجام می شود و دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ۲۳ کانون دانشجویی شامل هنری، ادبی، فرهنگی و مذهبی، بیشترین کانون های دانشجویی فعال در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور را دارد.

دکتر "کورش عزیزی" افزود: در گذشته سالنی در دانشگاه موجود بود که کانون ها با وقت قبلی از این سالن استفاده می کردند که با گشایش این مکان با دارا بودن هفت اتاق، برای هر سه کانون دانشجویی یک اتاق در نظر گرفته شده است و این اتاق ها به سیستم رایانه ای مجهز هستند و کانون ها از آنها استفاده می کنند.

او با اشاره به مستقر شدن دو نفر از کارکنان معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه در خانه فرهنگ، اضافه کرد: مدیریت این فضا را دانشجویان، با نظارت اداره فوق برنامه و کانون های دانشجویی، بر عهده دارند.

عزیزی ادامه داد: خانه فرهنگ دانشگاه، با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال به عنوان نخستین مجموعه فرهنگی، آماده سازی و تجهیز شد و در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.