شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴

مصاحبه با مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی دزفول

صندلی فروشی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور

د ع پ دزفول

مدیر آموزش ؛ امکان ورود دانشجو به پشت میزتحصیل  بدون گذشتن از فیلترهای ثبت نام غیرممکن است. 

در روزهای اخیر بحث صندلی فروشی دردانشگاههای علوم پزشکی یکی از مباحث داغ و پرگفتگو درشبکه های خبری و اجتماعی است. دراین راستا بر آن شدیم تا با مراجعه به حوزه آموزش دانشگاه علوم پزشکی دزفول از نحوه ی پذیرش دانشجو از مسئولین ذیربط اطلاعاتی را کسب نمائیم.

در ابتدا سوالاتمان را  از مدیر امورآموزش و تحصیلات تکمیلی آقای مرادپور شروع کردیم.

مفدا : جناب آقای مرادپور ضمن عرض سلام و خسته نباشید لطفا نحوه ی پذیرش دانشجویان را در دانشگاه برای ما تشریح بفرمایید؟

همه ساله در نیمه دوم شهریورماه با اعلام پذیرفته شدگان نهایی داوطلبین کنکور توسط سازمان سنجش آموزش کشور ، طی جدول زمان بندی و با تشکیل کمیته استقبال ازدانشجویان ثبت نام این عزیزان صورت می پذیرد. دقت درموارد زیردر رأس اهم ثبت نام دانشجویان قرار دارد.

  1. دریافت لیست پذیرفته شدگان از پورتال سازمان سنجش بصورت محرمانه
  2. حضوردانشجویان طبق جدول زمان بندی و چک نمودن مشخصات دانشجو با لیست دریافتی
  3. اخذ مدارک دانشجو و اعلام نواقص به دانشجو
  4. تکمیل کامل پرونده درنیمسال اول  

بنا براین امکان ورود دانشجو به پشت میزتحصیل  بدون گذشتن از فیلترهای فوق غیرممکن است. 

مفدا : در مورد پذیرش دانشجویان پردیس و دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور هم توضیحاتی بفرمایید ؟

 در رابطه با پذیرش دانشجویان پردیس ( ظرفیت مازاد ) نیز فرایند به شکل فوق بوده و پذیرش بصورت متمرکز از طریق سازمان سنجش آموزش کشورصورت می پذیرد و این دانشگاه رأسا پذیرشی ندارد.

 همچنین پذیرش دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج ازکشور که قصد انتقال به داخل را دارند ، پذیرش طبق آئین نامه های آموزشی صورت خواهد پذیرفت که در این راستا ارائه گواهی پذیرش از وزارت متبوع شرط اساسی می باشد.

مفدا : جناب آقای مرادپور پذیرش فرزندان هیات علمی به شکلی انجام می پذیرد؟

 پذیرش مبتنی برنقل و انتقالات فرزندان اعضا محترم هیأت علمی نیز پس از ثبت نام درسامانه نقل و انتقالات فرزندان هیأت علمی و با تایید وزارت صورت می گیرد. این عزیزان می بایست ۵/۹۲% ازنمره آخرین فرد قبولی در دانشگاه مورد نظر را جهت انتقال توأم با تغییر رشته کسب نمایند.

مفدا : در ادامه نظر دکتر مرد سلطانی معاونت آموزش ، تحقیقات و فناوری دانشگاه ، همچنین دکتر پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول را در مورد نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه جویا شدیم.

"دکترمیثم مرد سلطانی" ضمن تاکید به پذیرش دانشجو به صورت متمرکز از طریق اعلام سازمان سنجش در رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول ، این فرایند را دقیق ، و با حساسیت ویژه از طرف مسئولین دانشگاه معرفی نمود.

تنها مورد دردانشگاه علوم پزشکی دزفول پذیرش دانشجو بیش از ظرفیت است که از نظر زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی دزفول را دچارمشکل نموده است. واین دانشگاه چیزی بالای ۵۰% ظرفیت اعلامی ازطرف سازمان سنجش به آن ،دانشجو معرفی شده است. که این مطلب دانشگاه را به لحاظ فضای آموزشی و رفاهی دچارمشکل نموده است.

"ریاست دانشگاه دزفول" ضمن تایید این مطلب و غیرقابل امکان بودن پذیرش دانشجو ( ازسهمیه ی غیراز معرفی سازمان سنجش ) و معرفی های وزارتی ، ابلاغ طرح دو فوریتی برای افزایش ظرفیت های رشته پزشکی را مستلزم بحث های کارشناسی ( بیشتر دانشگاه ) اعلام کرد ، تعداد دانشجوی اعلامی  دزفول ۴۰ نفردر رشته پزشکی بوده است و امسال چیزی حدود۶۷ نفر دانشجوی پزشکی به دانشگاه معرفی شده است که این سهم دانشگاه را از نظر ارائه خدمات آموزشی و دانشجویی دچار مشکل نموده است که می طلبد مسئولین حوزه قانون گذاری به این  مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.