شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد؛

درخشش بی سابقه کاروان قرآنی دانشگاه در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

بیرجند/جشنواره قران

با پایان مرحله نهایی بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در همدان، کاروان قرآنی اعزامی دانشگاه به این مسابقات موفق به کسب سه عنوان نخست، سه رتبه سوم و یک مقام چهارمی شد.

به گزارش مفدا بیرجند، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه با اشاره به کسب ۷ عنوان برتر کشوری تیم اعزامی دانشگاه به جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: کسب ۳ مقام اول، ۳ مقام سوم و یک مقام چهارم حاصل تلاش کاروان قرآنی دانشگاه در این رویداد بزرگ فرهنگ قرآنی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان بود.
دکتر عباس جوادی با اعلام اینکه آئین اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در سه شب (۷ الی ۹ آبان ماه) برگزار شد افزود: زهرا مروتی پرستار بیمارستان شهداء قائن و محمود علیشاهی دستگرد از همکاران شبکه بهداشت و درمان درمیان در گروه کارمندان به تفکیک خواهران و برادران به ترتیب حائز کسب رتبه های اول و سوم در رشته حفظ کل قرآن کریم بخش آوایی جشنواره شدند.
وی در ادامه به درخشش سه دانشجوی پزشکی دانشگاه در بخش معارف جشنواره اشاره و تصریح کرد: ابوالفضل حاتمی مقدم و مهدی زرقی به ترتیب در رشته های آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه و احکام جشنواره به مقام اول رسیدند و محمدجواد نظامی وطن در رشته آشنایی با سیره معصومین(ع) موفق به کسب رتبه سوم شد.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه همچنین از کسب رتبه سوم مریم نورمحمدی دانشجوی رشته اتاق عمل در رشته تذهیب بخش هنری خبر داد و گفت: در بخش تیمی که شامل ۳ نفر( یک نفر حافظ، یک نفر قاری و یک نفر مفاهیم )می باشد تیم دانشگاه متشکل از محبوبه دهشیبی، محدثه کارگر  دانشجویان بهداشت عمومی و فاطمه خسروی رشته مهندسی بهداشت محیط با اختلاف جزئی در رقابت با دانشگاه اصفهان حائز رتبه چهارم جشنواره شد.
دکتر جوادی با ابراز خرسندی از دستاوردهای کاروان قرآنی دانشگاه افزود: برگزاری مسابقات قرآنی رویداد بسیار بزرگ و ارزشمندی است که می بایست از این فرصت برای شناسایی نخبه های قرآنی و گسترش فعالیت های قرآنی دانشگاه ها به بهترین نحو ممکن استفاده شود.
وی با اشاره به روند برگزاری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت از  آغاز ثبت نام تا اختتامیه جشنواره گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی مطلوب مدیریت امور فرهنگی و همکاران، بویژه همکاران اداره قرآن و عترت و واحد فناوری اطلاعات حوزه و مشارکت مسئولنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و همکاران این مجموعه استقبال و شرکت دانشگاهیان علوم پزشکی بیرجند، در برنامه های قرآنی بسیار مناسب بود.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه با تاکید بر ترویج فرهنگ قرآنی در دانشگاه ها و اثرات آن در جامعه افزود: باید در زمینه گرایش، تشویق و ترغیب جامعه دانشگاهی اعم از مسئولین، کادر پزشکی، بهداشتی و درمانی، اساتید، کارکنان و دانشجویان به مشارکت در فعالیت های قرآنی تلاش بیشتری صورت پذیرد.
دکتر جوادی با قدردانی از مساعدت های ریاست دانشگاه در حمایت از پیشبرد برنامه های قرآنی، این موفقیت ارزشمند را به ایشان، افتخار آفرینان قرآنی دانشگاه و سایر مجموعه دانشگاه تبریک گفت و در پایان نیز از تلاش های یکایک دست اندرکاران این رویداد بزرگ که باعث رقم زدن این نتیجه درخشان شدند تشکر کرد.
شایان ذکر است میزبانی بیست و پنجمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به دانشگاه علوم پزشکی مشهد داده شد.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.