یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷

با صدور بیانیه ای از سوی معاون فرهنگی دانشجویی و مدیر فرهنگی دانشگاه انجام شد؛

دعوت جامعه دانشگاهی علوم پزشکی بیرجند به شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان

بیرجند/معاون و مدیر

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه و مدیر فرهنگی دانشگاه، در بیانیه ای مشترک به مناسبت ۱۳ آبان از جامعه دانشگاهی علوم پزشکی بیرجند به شرکت در راهپیمایی این روز دعوت کردند.

به گزارش مفدا بیرجند، در متن بیانیه مشترک دکتر عباس جوادی معاون فرهنگی دانشجویی و دکتر جواد قدوسی نژاد مدیر فرهنگی دانشگاه آمده است:

۱۳ آبان در تاریخ درخشان انقلاب اسلامی ایران از ماندگارترین روزهایی است که سه رویداد محوری تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ به واسطه اعتراض ایشان به قانون کاپیتولاسیون و مصونیت اتباع آمریکایی در ایران، کشتار دانش آموزان بصیرانقلابی در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ توسط عمال رژیم طاغوت و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ به دست دانشجویان پیرو خط امام در مبارزه با نفوذ و شناخت نفاق داخلی را در خود جای داده است.

به تعبیر امام خمینی از ۱۳ آبان به عنوان انقلاب دوم یاد می شود و این روز برای ملت فهیم و شریف ایران اسلامی یادآور روزهای پرشور تبلورهمدلی، وحدت و استقلال طلبی و همبستگی است و بدون تردید ما همه ساله در این روز تجلی استکبارستیزی و مظهر مقاومت و ایستادگی مردم ایران در مقابل استکبار جهانی و قدرت‌های سلطه‌گر را بخوبی شاهد هستیم.

اینجانبان ضمن گرامی داشت روز "۱۳ آبان" ، اعلام انزجار و نفرت از استکبارجهانی، تجدید عهد و میثاق با آرمان های پاک معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) و ادای احترام به ارواح پاک و مطهر شهدای دانشجو و دانش آموز از خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای حضور پرشکوه در راهپیمایی عظیم ۱۳ آبان همگام با سایر مردم انقلابی و ولایی ایران اسلامی دعوت می نماییم.

ﻭﻋﺪﻩ ﺩﯾﺪﺍﺭ ﻣﺎ ﺭﻭﺯ ﺩﻭﺷﻨﺒﻪ ۱۳ آبان ﺳﺎﻋﺖ ۹ ﺻﺒﺢ  میدان ابوذر جهت ﺷﺮﮐﺖ ﺩﺭ ﺭﺍﻫﭙﯿﻤﺎﯾﯽ ﯾﻮﻡ ﺍﻟﻠﻪ ۱۳ ﺁﺑﺎﻥ ﺭﻭﺯ ﻣﻠﯽ ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﺑﺎ ﺍﺳﺘﮑﺒﺎﺭ ﺟﻬﺎﻧﯽ

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.