دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

امروزه مفدا به عنوان یکی از مهمترین پایگاه‌های اطلاع رسانی دانشجویان بشمار می‌رود

شورای اطلاع رسانی

معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به مفدا به عنوان یکی از مهمترین پایگاه های اطلاع رسانی دانشجویان، گفت: این پایگاه اطلاع رسانی محلی امن و مرجع اطمینان برای انتشار اخبار دانشجویی است.

به گزارش مفدا سبزوار، "دکتر علی دلبری" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در جمع اعضای شورای اطلاع رسانی بابیان اینکه "امروزه مفدا به عنوان یکی از مهمترین پایگاه های اطلاع رسانی دانشجویان بشمار می‌رود، گفت: «مفدا» مجموعه‌ای رسانه‌ای است که در درون دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شکل گرفته است و امروزه بایستی بیش از پیش حمایت همه جانبه از آن صورت پذیرد تا دانشجویان و مخاطبین این پایگاه خبری بتوانند با اعتماد بیشتر اخبار ورویدادهای مختلف فرهنگی و آموزشی و ... را بطور کامل و روزمره دنبال کنند.

معاون فرهنگی ودانشجویی سبزوار همچنین در ادامه افزود: توجه ویژه به انتشار اخبار فعالیت‌های نهادهای دانشجویی برعهده دست‌اندرکاران مفدا بوده است که علاوه بر انتشار اخبار فعالیت‌های نهادهای دانشجویی کیفیت اخبار نیز مهم است.

وی پایگاه‌ خبری مفدا را به محلی امن و مرجع اطمینان برای انتشار اخبار دانشجویی عنوان کرد.

در ادامه مدیر مفدا دانشگاه سبزوار و دبیر شورای اطلاع رسانی ضمن تشریح وظائف و دستاوردهای مهم پایگاه اطلاع رسانی مفدا در دانشگاه ها گفت: آموزش به عنوان مقوله‌ای که کلید پیشرفت و رشد افراد است، اهمیت زیادی برای ما دارد و امسال در کنار فعالیت جاری رسانه‌ای مفدا، تلاش خود را معطوف تدوین و اجرای برنامه‌های آموزشی کرده‌ایم و در تلاش هستیم تا برای هر یک از فعالان رسانه‌ای مفدا «دوره‌های آموزشی» در نظر بگیریم.

رشیدنژاد در ادامه افزود: اعضای فعلی فعال و با انگیزه مفدا حفظ شده و تا پایان سال در دوره‌های فشرده آموزشی شرکت خواهند کرد، تأکید کرد: اگر به دنبال رشد و بزرگ شدن هستیم چاره‌ای جز این‌که آموزش ببینیم و اصول کار رسانه‌ای و مدیریت حرفه‌ای رسانه‌را به صورت علمی فرا بگیریم، نداریم.

مدیر مفدا سبزوار با اشاره به برخی اقدامات مهم واساسی ازسوی مدیریت محترم مفدا وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی نیز اشاره کرد ویادآورشد: در راستای توانمندسازی فعالان رسانه‌ای مفدا با انعقاد تفاهم نامه با دانشکده خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی، نخستین دوره آموزشی مهارت‌های رسانه‌ای را به میزبانی دانشکده خبر برگزار می کنیم ازین پس به طور متوسط هر سه‌ماه یک‌بار دوره‌های آموزشی مهارت‌افزایی در سطوح مختلف بر مبنای نظام‌نامه آموزشی برگزار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که با آغاز سال تحصیلی جدید و ورود دانشجویان تازه نفس به دانشگاه و بازگشت دانشجویان با تجربه به عرصه مفدا، هم کمیت و هم کیفیت اخبار مفداهای دانشگاهی ارتقاء یابد.

در ادامه هریک از اعضای حاضر در جلسه به بیان نکته نظرات اجمالی که کمک به بهبود وضعیت اطلاع رسانی در حوزه معاونت فرهنگی ودانشجویی می نماید پرداختند حوزه های روابط عمومی دانشگاه ونیز مدیریت فرهنگی نیز بر تعامل سازنده وشایسته با مفدا نیز تاکید وقول های مساعد دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.