سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

برگزیده بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت:

بهره گیری از "هنر" بهترین فرصت برای تبلیغ و ترویج دین است

بهی جشنواره

امیر حسین بهی رتبه اول فیلم کوتاه در "بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت" گفت: برای ترغیب افراد به معنویت، پند و اندرز مستقیم چندان اثر بخش نیست و نمی‌توانیم با این روش آنها را به این سمت و سو ترغیب کنیم. بهترین راه ترغیب جوانان به معنویت جذب آنها از طریق هنر است.

به گزارش مفدا، امیرحسین بهی در "بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت" در رشته "فیلم کوتاه" رتبه اول را کسب کرده است. وی در حاشیه برگزاری اختتامیه این جشنواره در بیان انگیزه خود از شرکت در این جشنواره به خبرنگار مفدا گفت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری در بخش سلامت،  بین مقوله سلامت، علم، هنر و فرهنگ ارتباط و تعامل برقرار می‌کند.  جشنواره‌های قرآنی نیز می‌توانند تعامل بین هنر، سلامت و قرآن را ایجاد کنند. در آثار ارائه شده به جشنواره هر چه بهتر بتوانیم از قرآن استفاده کنیم، برای نشر معارف آن بهتر و موثرتر عمل کرده‌ایم.

بهی با ابراز امیدواری از این که آثار برتر این جشنواره در معرض دید عموم جامعه قرار گیرد، گفت: اگر آثار ارائه شده به جشنواره دیده شده و به عموم مردم ارائه شود، هم موجب رشد هنرمندان و شرکت‌کنندگان جشنواره و هم باعث رشد ببینندگان این آثار خواهد شد.

رتبه برتر رشته فیلم کوتاه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت افزود: در حال حاضر در رشته فیلم سازی، تدوین و فیلم‌نامه نویسی، هنرجو هستم.  علاقمندان به رشته فیلم اگر مایلند این رشته را به صورت حرفه‌ای دنبال کنند، باید فیلم ببینند و فیلم‌نامه بخوانند و در کارگاه‌های مختلفی که برگزار می‌شود، شرکت کنند. اکنون در دانشگاه‌های علوم پزشکی شرایط برای رشد فرهنگی دانشجویان مهیا است؛  جشنواره سیمرغ و جشنواره قرآن و عترت رویدادهای خوشایندی هستند که به علاقمندان کمک می‌کنند تا استعدادهای هنری خود را پرورش دهند. علاقمندان به فیلمنامه نویسی در دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند از کارشناسان فرهنگی بخواهند که کارگاه‌های آموزشی دراین زمینه در دانشگاه برگزار شود. باید از یک جایی شروع کرد، حتی اگر به نتیجه نرسد.

بهی در پایان اضافه کرد: با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم  به نظر می‌رسد برای ترغیب افراد به معنویت، پند و اندرز مستقیم چندان اثر بخش نیست و نمی‌توانیم با این روش آنها را به این سمت و سو ترغیب کنیم.  بهترین راه ترغیب جوانان به معنویت جذب آنها از طریق هنر است. جذابیتی که هنر دارد می‌تواند جوانان را به مسیر دین و معنویت علاقمند کند. هنرهایی مثل فیلم، عکاسی، نقاشی و خوشنویسی بهترین فرصت برای تبلیغ و ترویج دین هستند. /

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.