پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶

دانشجویان علوم پزشکی شهرکرد با اصطلاحات و دانش سیاسی آشنا می‌شوند

دانش سیاسی

دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از برگزاری دو کارگاه آموزشی اصطلاحات و دانش سیاسی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مفدا شهرکرد، "محمدمهدی مجلسی" با اشاره به اینکه سلسه نشست‌های دانش سیاسی از ۳۰ مهر با حضور "دکتر فرزاد نعمتی" از دانش‌آموختگان علوم سیاسی و به صورت کارگاهی در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد آغاز شده است، گفت: در نخستین کارگاه که با محوریت «شکل‌گیری امر سیاسی در یونان» برگزار شد، مباحثی چون چرایی و چیستی سیاست، نظریه افلاطون در باب فیلسوف شاه، نقد ارسطو بر افلاطون و سوفیست‌ها مطرح و برای شرکت‌کنندگان بیان و توصیف شد.

وی فلسفه قرن بیستم را موضوع دومین کارگاه دانش سیاسی عنوان کرد و افزود: در این کارگاه که ۱۲ آبان برگزار شد، دانشجویان شرکت‌کننده با مباحثی چون خرد اُبژکتیو، خرد رِتوریک، خرد سوبژکتیو، وحدت و کثرت در دیدگاه ارسطو، دیدگاه‌های ماکیاولی، چهار نقد وارد بر خرد ابژکتیو افلاطون، مفهوم دِئیسم و تِئیسم، ضدیت با متافیزیک، انواع دموکراسی، مفهوم آزادی مثبت و آزادی منفی و همچنین نظرات اندیشمندانی مانند هابرماس، آدرنو، مارکوزه، هورکهایر، رالز، برلین، پوپر و هایک آشنا شدند.

دبیر مجمع اسلامی دانشجویان علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: در مجموع دو کارگاه یاد شده ۵۷ دانشجو حضور داشتند.

وی یادآور شد: دو کارگاه دیگر از مجموعه سلسله نشست‌های دانش سیاسی با موضوعات لیبرالیسم و مارکسیسم روزهای ۲۱ و ۲۸ آبان در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.