جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸

حقوق نشریات دانشجویی، از حرف تا عمل

431815683_266864.jpg

دومین و آخرین روز نشست خانه نشریات دانشجویی شمال‌غرب کشور در ارومیه با برگزاری  کارگاه حقوق نشریات دانشجویی امروز ۱۷ آبان ماه در سالن EDC ستاد دانشگاه علوم پزشکی ارومیه آغاز شد.

 به گزارش مفدا ارومیه، قدیرحجازی زاده مسئول نشریات دانشجویی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با برگزاری کارگاه حقوق نشریات دانشجویی، به بیان و مرور حقوق نشریات دانشجویی و تاریخچه ضوابط و مقررات نشریات دانشجویی از دید مراجع قانونی و دولت پرداخت.

او همچنین عدم آگاهی از قوانین و مقرارت را عامل اصلی مشکلات و اعتراضات دانست و کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی را مرجع رسیدگی به این امور دانست.

حجازی زاده در ادامه گفتگو به دغدغه ها و مطالبه گری های نشریات دانشجویی پرداخت و گفت: عمده مطالب بیان شده توسط دانشجویان مشکلات مالی و عدم تامین بودجه چاپ، گرافیست و طراح صفحه، عدم پرداخت کار دانشجویی، مشکل عدم صدور نشریات جدید و نیز گاها ابطال امتیاز بعضی نشریات و مشکل جشنواره محوری شدن نشریات و تبعیض در امکانات دانشگاه ها بود.

ایشان ضمن تایید بر حل مشکلات موجود، از تلاش همکاران خود در مجموعه دانشگاه ها تشکر کرده و آنها را به کوشش بیشتر جهت دست یابی به کمال طلبی های دانشجویی فراخواند و بر لزوم توجه به آیین نامه های جشنواره ها، داوری ها و نیز چهارچوب های جشنواره ها پرداختند.

 حجازی زاده در پایان از برگزاری مراسمی جهت تقدیر از برگزیدگان جشنواره تیتر ۱۱ وزارت بهداشت در اوایل آذرماه خبر داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.