جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸

با حضور حاج آقا جوکار؛

برگزاری دومین کرسی آزاد اندیشی دانشکده علوم پزشکی بهبهان

کرسی آزاداندیشی بهبهان

وی همچنین در خصوص مسئله برجام و ضررهای بی شائبه ای که دولت و ملت ایران طی سالیان اخیر متحمل شدن را مطرح نمود، و فرمود در رابطه با قضیه برجام مسئولین ذیربط نظام بدون توجه به رهنمودها و سفارشات رهبری کارهای را انجام دادند که ملت شریف ایران سالیان طولانی است که با مشکلات عدیده ای مواجه شده که بدون هیچ دستاوردی در حال ادامه دادن به این مسیر می باشند.

به گزارش مفدا بهبهان دومین کرسی آزاد اندیشی دانشکده علوم پزشکی بهبهان در سال جاری به مناسبت ۱۳ آبان توسط تشکل بسیج دانشجویی این دانشکده در محل خوابگاه پسرانه شهید بقایی از ساعت ۲۱:۰۰ آغاز گردید.

کرسی آزاد اندیشی برگزار شده با حضور سخنران حجت الاسلام حاج آقا جوکار رئیس حوزه علمیه شهرستان بهبهان به منظور پرسش و پاسخ و رفع شبهات در خصوص مسائل سیاسی خرد و کلان جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. در ابتدا جوکار رئیس حوزه علمیه با بیان اینکه در کرسی‌های آزاد اندیشی که رهبر جمهوری انقلاب اسلامی ایران تاکید ویژه‌ای بر ضرورت برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی مبنی بر ترویج آزاد اندیشی در حوزه علوم انسانی و معارف دینی خصوصاً در دانشگاه‌ها کردند، اذعان داشت دانشجویی می‌بایست در این نشست ها  به صورت آزاد، نظام‌مند، منطقی، و عالمانه به اظهارنظر، تبادل آرا و گفت و گو در موضوعی خاص بپردازد. ایشان فرمود هدف از برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی ایجاد فرصت قانونی و عادلانه برای عرضه آزادانه آراء، دیدگاه ها و سوالات پیرامون موضوعات سیاسی، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی جامعه از دیدگاه ها و با رویکردهای مختلف نظیر بهداشت و درمان و غیره و آگاهی از سطح نظرات و دیدگاه‌های دیگران می باشد.

ایشان ابتدا در خصوص انتخابات نمایندگان و ریاست جمهوری و نحوه انتخاب مسئولین مباحثی را مطرح کرده و معضلات و مشکلات بعد از انتخاب ناشایست ملت را به سمع و نظر حاضرین رساند. وی همچنین در خصوص مسئله برجام و ضررهای بی شائبه ای که دولت و ملت ایران طی سالیان اخیر متحمل شدن را مطرح نمود، و فرمود در رابطه با قضیه برجام مسئولین ذیربط نظام بدون توجه به رهنمودها و سفارشات رهبری کارهای را انجام دادند که ملت شریف ایران سالیان طولانی است که با مشکلات عدیده ای مواجه شده که بدون هیچ دستاوردی در حال ادامه دادن به این مسیر می باشند.  

در ادامه سخنرانی ایشان در خصوص وظایف و اهمیت وجود رهبری در جمهوری اسلامی ایران مسائلی را به صورت مفصل مطرح نمود. این کرسی آزاد اندیشی به مدت ۱۵۰ دقیقه به طول انجامید و پس از پایان سخنرانی حاج آقا جوکار دانشجویان هرکدام دقایقی نظرات خود را بیان نمودند و در نهایت سوالات و شبهات خود نظیر عملکرد و سیاست گذاری های مسئولین در جامعه و دلایل حضور رهبری و حوزه‌های علمیه و ...خواهان پاسخگوی شده و جواب سوالات خود را به صورت منظم دریافت کرده و به شبهات خود پایان دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.