شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

برای نخستین بار صورت گرفت:

نشست مشترک شورای مدیران معاونت با رابطین فرهنگی بیمارستان ها و مراکز درمانی بهداشتی دانشگاه

43

در نشست با رابطین فرهنگی بیمارستان ها، مراکز درمانی و بهداشتی دانشگاه اهم برنامه های فرهنگی دانشگاه تشریح شد.

به گزارش مفدا بهشتی، نخستین نشست مشترک رابطین فرهنگی بیمارستان ها، مراکز درمانی و بهداشتی تابعه دانشگاه با شورای مدیران معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه روز شنبه 18 آبان ماه برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه بیان کرد: هدف از برگزاری این جلسه آن بود که ما یک سلسله جلسات منظم و مداوم را با حضور شما عزیزان داشته باشیم تا بتوانیم از نزدیک با یکدیگر از تجربیات و ابتکارات همدیگر برای ارتقا مباحث فرهنگی دانشگاه بهره مند شویم. وی اظهار داشت: فعالیت در حیطه فرهنگی بسیار حساس است چرا که تاثیر فراوانی در چگونگی ارایه خدمت در حوزه سلامت و درمان جامعه دارد که این مهم به خودی خود می طلبد ما پاسخگویی و مشارکت را در این زمینه در خودمان بیشتر پرورش دهیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در همین راستا افزود: فرهنگ مقوله ای است که همگی ما باید برای پیشبرد آن نقش و مسوولیت داشته باشیم تا بتوانیم به صورت شایسته در کادر بهداشت و درمان این دانشگاه این امر را نهادینه کنیم.

دکتر خدادوست ادامه داد: من و شما بزرگواران مسوول و پاسخگوی امور فرهنگی دانشجویان هستیم لذا می بایستی بستر مناسب برای تحقق یافتن کارهای فرهنگی را برای دانشجویان در دانشگاه فراهم کنیم که این امر می طلبد که شما عزیزان در مجموعه های خود فعال تر باشید. وی با اشاره به اهمیت حسن خلف در برخورد با بیماران، اظهار کرد: هر چه قدر شما عزیزان روحیه شادابی و نشاط را در خودتان افزایش دهید به همان میزان پرداختن به کارهای فرهنگی نیز در شما بالاتر می رود که می توانیم شاهد اثربخش بودن آن در مخاطبین هم باشیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ در نظام سلامت و درمان کشور، تصریح کرد: کلیه افرادی که در مجموعه نظام سلامت و درمان کشور مشغول به ارایه خدمات هستند در بحث فرهنگ بر روی یکدیگر تاثیر گذارند، که این مهم وظیفه ما را دشوارتر می کند.

دکتر خدادوست اذعان داشت: پیشبرد فرهنگ تنها با مشارکت و برقراری ارتباط بیشتر با بدنه دانشجویی میسر می شود، پس از آن غافل نشوید. وی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان ساخت: نقطه نظرات و تجربیات سازنده خود را با ما در میان بگذارید تا همگی دست در دست یکدیگر برای پیشبرد اهداف فرهنگی دانشگاه در مسیر صحیح گام برداریم.

هاشم ورزی سرپرست مدیریت تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در بخش دیگری از این جلسه، راه اندازی کمیته فرهنگی در بیمارستان ها، استفاده از نقطه نظرات استادان برجسته بیمارستان ها، برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی، مشارکت فعال تر رابطین در جشنواره های قرآن و عترت و سیمرغ، برپایی برنامه ها و نشست ها ی فرهنگی با محوریت طنز، شادی و نشاط، شناسایی هنرمندان حاضر در کادر بیمارستان ها و مراکز درمانی،  تقدیر از زحمات پیشکسوتان و بازنشستگان، برگزاری کارگاه  های آموزشی با موضوعات فرهنگی مورد نیاز، برپایی محافل انس با قرآن، تکریم و تجلیل از مقام پزشک و پرستار، پخش فیلم از شبکه داخلی بیمارستان ها و مراکز درمانی، تجلیل و تقدیر از مقام کارگران و خدمه بیمارستان ها و مراکز درمانی، برگزاری جلسات هم اندیشی با اساتید در حوزه های مختلف و... را از اهم برنامه های در نظر گرفته این مدیریت دانست که مشارکت مراکز را در برگزاری هرچه باشکوه تر آن می طلبد.

گفتنی است در ادامه این نشست مدیران حوزه معاونت و رابطین فرهنگی مراکز به ارائه برخی نقطه نظرات و ایده های فرهنگی خود پرداختند.

خبرنگار: آهو ضرغامی

کارشناس روابط عمومی معاونت

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.