شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

در دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با آیت الله اعرافی مطرح شد

تشکیل کارگروه آموزشی پژوهشی حوزه علمیه و دانشگاه علوم پزشکی قم

دیدار با آیت الله اعرافی

در دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با آیت الله اعرافی، بر تشکیل کارگروه آموزشی پژوهشی میان حوزه علمیه و دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به همراه دکتر عادلی معاون آموزشی امروز با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور دیدار و گفتگو کرد.

دکتر قدیر در این دیدار با اشاره به اجرای طرح شهر بدون دخانیت که توسط سازمان جهانی بهداشت مطرح شده است گفت: قم در کنار شهرهای مشهد، مکه و مدینه به عنوان کاندیدای شهر بدون دخانیت است که امیدواریم بتوانیم در این مسیر گام برداریم.

وی عنوان داشت: تعامل میان حوزه و دانشگاه باید گسترش یابد و این آمادگی از سوی ما وجود دارد تا بتوانیم در راستای گسترش برنامه های پژوهشی بکوشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به فعالیت دانشکده طب سنتی ایرانی گفت: این دانشکده دارای ظرفیت های بسیاری است که آمادگی همکاری برای تدریس و ارائه آموزش های لازم را دارد و امیدواریم بتوانیم با توجه به ظرفیت های علمی، مشکلات در این عرصه را نیز برطرف کنیم.

آیت الله اعرافی نیز در این دیدار، با اشاره به لزوم همکاری و تعامل دانشگاه علوم پزشکی با حوزه در همه عرصه ها گفت: در درختواره رشته های حوزه به برخی سرفصل هایی که مربوط به مباحث پزشکی و سلامت می باشد نگاه ویژه ای شده است و در این عرصه می توان به فقه سلامت اشاره کرد؛ در موضوع شناسی و شناخت جامعه از واقعیت جامعه پزشکی نیاز به یک تعامل و همفکری خوب بین حوزه و دانشگاه علوم پزشکی می باشدو استفاده از ظرفیت عظیم حوزه و خانواده های آنان در این شناخت بسیار مهم است.

امام جمعه قم با اشاره به رواج مصرف دخانیات در بین مردم و جوانان قمی در پیشنهادی به دکتر قدیر تاکید کرد: وظیفه داریم که کارگروهی از طرف حوزه و دانشگاه علوم پزشکی قم قرار دهیم تا با کارهای پژوهشی و متقن به این معضل مهم رسیدگی کنند و حوزه نیز این آمادگی را دارد که با ظرفیت عظیم خود در فرهنگ سازی و پیشگیری از این معضل اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی قم کمک نماید.

آیت الله اعرافی ابراز داشت: باید کارگروهی میان معاونین آموزشی و پژوهشی حوزه های علمیه و دانشگاه علوم پزشکی قم تشکیل تا بتوانند با همکاری یکدیگر در توسعه مباحث سلامت و دین بکوشند.  

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.