یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

در پی وقوع زلزله؛

مصدومیت یک دانشجو/ تعطیلی کلاس‌های دانشکده علوم پزشکی سراب به مدت سه روز

سراب

با گذشت بیش ازدو روز از زمین لرزه ۴.۸ ریشتری شهر سراب، وقوع پس لرزه‌های پرشمار باعث ایجاد دلهره و نگرانی در بین مردم شده است.

به گزارش مفدا سراب، وقوع زمین لرزه شدید با قدرت ۵.۹ ریشتر در شهرستان سراب موجب آسیب دیدن بیش از ۳۰ روستا و تخریب منازل و اماکن در این روستاها شده و در چند روستا تعداد قابل توجهی احشام و دام تلف شدند.

وقوع لرزش شدید نگرانی اگرچه هیچ آسیبی به خوابگاه‌ها وارد نکرده، اما استرس و نگرانی در بین دانشجویان به خصوص ساکنان در خوابگاه‌های دانشجویی را باعث شد. یک دانشجوی ساکن در خوابگاه حکیم به علت استرس و دلهره موقع ترک خوابگاه به علت افتادن از تخت دچار مصدومیت از ناحیه کتف شد که در اولین دقایق درمان، "دکتر اکبر نادی" رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب و متخصص طب اورژانس شخصا درمان وی را عهده دار شد.

نکته جالب توجه حضور خودجوش و سریع دانشجویان ترم بالا و رشته فوریت پزشکی و پرستاری در بیمارستان سراب برای کمک به مصدومان حادثه و نیز مراجع کنندگان به بیمارستان شد که طبق آمارهای رسمی در دو روز بیش از ۵۴ مصدوم و ۱۷۰ فرد دچهار مشکلات استرسی و روحی تحت درمان و مراقبت‌های پزشکی قرار گرفتند.

گفتنی است، رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب و "دکتر عباس مجدی" معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه به طور جداگانه و چندین بار در بین دانشجویان حاضر شدند .

شایان ذکر است، با تصویب مدیریت بحران شهرستان سراب، کلیه کلاس‌ها و کارآموزی‌های دانشجویان روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه تعطیل اعلام شده اما ادامه سریال‌وار پس لرزه‌ها ادامه کلاس ها در این هفته را با ابهام مواجه کرده است که تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.