یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

راه‌اندازی مرکز بیماری‌های روانی در دانشگاه تهران

دکتر سرسنگی

دکترمجیدسرسنگی ،معاون فرهنگی سبزواری دانشگاه تهران از راه‌اندازی مرکز بیماری‌های روانی به صورت مشترک بین دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های لازم برای ساخت این مرکز در حال آماده سازی است.

به گزارش مفدا، دکتر مجید سرسنگی ضمن بیان این مطلب به برنامه‌های دانشگاه تهران در زمینه سنجش سلامت جسم و روان دانشجویان اشاره و به ایسنا گفت: هر ساله همزمان با آغاز سال تحصیلی تست‌هایی با عنوان سنجش سلامت روان دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه انجام می‌گیرد و این دانشجویان در طول سال نیز تحت بررسی‌های سنجش سلامت قرار دارند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هنوز نتایج نهایی سنجش سلامت دانشجویان در سال جاری اعلام نشده است، تصریح کرد: به طور کلی تعدادی از دانش آموزانی که وارد دانشگاه می‌شوند با مشکلات روحی و روانی درگیر هستند اما آمار این افراد زیاد نیست اما همین تعداد کم نیز نگران‌کننده است چرا که وقتی افرادی با یک سری آسیب‌های روحی و روانی وارد دانشگاه می‌شوند ممکن است فشار ناشی از درس و دانشگاه موجب شود که مشکلات آنها شدت بیشتری به خود بگیرد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران یادآور شد: برخی از دانشجویان که وارد دانشگاه می‌شوند یا سابقه اقدام به خودکشی داشتند و یا اینکه افکار خودکشی دارند به همین جهت مسایل این دانشجویان برای دانشگاه حادتر است و تحت مداخلات درمانی قرار می‌گیرند. اگر چه تعداد این دانشجویان زیاد نیست.

دکتر سرسنگی تاکید کرد:حدود ۴۷ هزار دانشجو در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل هستند اما اگر ۲۰ نفر یا حتی یک نفر نیز با این افکار وارد دانشگاه شوند مشکلات زیادی را ایجاد خواهند کرد و بر رفتار سایر دانشجویان تاثیر منفی خواهند گذاشت و ممکن است افراد دیگری نیز که کمی ناراحتی روانی دارند به این موضوع ترغیب شوند.

وی همچنین از برنامه دانشگاه تهران برای راه‌اندازی مرکز بیماری‌های روانی برای دانشجویان خبر داد و گفت: این مرکز به صورت مشترک با دانشگاه علوم پزشکی تهران راه‌اندازی خواهد شد و افرادی که دارای مشکلات حاد روانی هستند به این مرکز اعزام خواهند شد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران تاکید کرد: مرکز بیماری‌های روانی نزدیک به پردیس دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران راه اندازی خواهد شد و در حال حاضر اقدامات لازم برای راه اندزای مرکز بیماری‌های روانی در حال انجام است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.