یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

قرآن نور است؛

تبریک دکتر دهقانی به مقام آوران کاروان قرآنی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و تقدیر از دست اندرکاران دانشگاهی جشنواره قرآن وعترت

بیرجند/رئیس دانشگاه

رئیس دانشگاه، در پیامی که با آیه قرآنی إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ و عبارت قرآن نور است آغاز کرده است، دستیابی کاروان اعزامی دانشگاه به هفت رتبه برتر کشوری را تبریک گفته و از تلاش و زحمات کلیه دست اندرکاران دانشگاهی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت قدردانی کرد.

به گزارش مفدا بیرجند، در متن پیام دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی آمده است:

إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ

قرآن نور است و منزه خدایی که قرآن و عترت را مایه رحمت و برکت انسانها قرار داد.

ترویج فرهنگ قرآن و عترت و گسترش آن در محیط دانشگاه، همواره مورد اهتمام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بوده است و بدون تردید در این مسیر نقش فعالین قرآنی، حافظان و قاریان قرآن کریم شایان توجه است.

خداوند متعال را شاکریم که باری دیگر شاهد موفقیت چشمگیر کاروان قرآنی دانشگاه در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بودیم و بی شک دستیابی به هفت رتبه برترکشوری توسط اعضای اعزامی این کاروان، به برکت قرآن کریم و حاصل تلاش این عزیزان بوده است، لذا این موفقیت درخشان را به مقام آوران این جشنواره خانم ها زهرا مروتی پرستار بیمارستان شهداء قائن، مریم نورمحمدی دانشجوی رشته اتاق عمل، محبوبه دهشیبی، محدثه کارگر دانشجویان بهداشت عمومی و فاطمه خسروی رشته مهندسی بهداشت محیط (تیم قرآنی دانشگاه) و آقایان محمود علیشاهی دستگرد از همکاران شبکه بهداشت و درمان درمیان، ابوالفضل حاتمی مقدم، مهدی زرقی و محمدجواد نظامی وطن دانشجویان پزشکی دانشگاه و همچنین جامعه دانشگاهیان علوم پزشکی بیرجند تبریک عرض نموده و سعادت و پیروزی روز افزون را برای همگان در خدمت به آستان مقدس قرآن کریم از درگاه باریتعالی خواستارم.

به شکرانه ی توفیق وبه رسم ادب و ارادت، بسی شایسته است از حمایت و همراهی دکتر جوادی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، عزم و تلاش دکتر قدوسی نژاد مدیرامور فرهنگی دانشگاه و همچنین راهنمایی های گرانبهای حجت الاسلام سیدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و فعالیت های ارزشمند دست اندرکاران دانشگاهی جشنواره تقدیر و تشکر نمایم.

دکتر محمد دهقانی

رئیس دانشگاه

یادآور می شویم، با پایان مرحله نهایی بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در همدان، کاروان قرآنی اعزامی دانشگاه به این مسابقات موفق به کسب سه عنوان نخست، سه رتبه سوم و یک مقام چهارمی شد.
زهرا مروتی پرستار بیمارستان شهداء قائن و محمود علیشاهی دستگرد از همکاران شبکه بهداشت و درمان درمیان در گروه کارمندان به تفکیک خواهران و برادران به ترتیب حائز کسب رتبه های اول و سوم در رشته حفظ کل قرآن کریم بخش آوایی جشنواره شدند.
ابوالفضل حاتمی مقدم و مهدی زرقی به ترتیب در رشته های آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه و احکام جشنواره به مقام اول رسیدند و محمدجواد نظامی وطن در رشته آشنایی با سیره معصومین(ع) موفق به کسب رتبه سوم شد.
مریم نورمحمدی دانشجوی رشته اتاق عمل در رشته تذهیب بخش هنری رتبه سوم را کسب کرد و در بخش تیمی که شامل ۳ نفر( یک نفر حافظ، یک نفر قاری و یک نفر مفاهیم )می باشد تیم دانشگاه متشکل از محبوبه دهشیبی، محدثه کارگر دانشجویان بهداشت عمومی و فاطمه خسروی رشته مهندسی بهداشت محیط با اختلاف جزئی در رقابت با دانشگاه اصفهان حائز رتبه چهارم جشنواره شد.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.