دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

ارتباط خانواده، دانشجو و مرکزمشاوره در رفع مشکلات راهگشا خواهد بود

مرکزمشاوره بندرعباس

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مرکزمشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه واقع در پردیس بندرعباس بازدید کرد.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ دکتر"صدیقه عابدینی" با اشاره به اهمیت ارتباط بین خانواده و دانشگاه گفت: بسیاری از برنامه ها ومشکلات را می توان با ارتباط بین خانواده و دانشجو و مرکزمشاوره دانشجویی آنها را مرتفع ساخت.

عابدینی افزود: مشاوران وکارشناسان مرکزمشاوره در ارائه خدمات مشاوره ای در دانشکده ها نقش فعالی را ایفا می کنند، مرکز مشاوره به ارائه مشاوره های فردی، گروهی و تحصیلی می پردازند.

وی خواستار آگاهی بخشیدن به دانشجویان در زمینه مهارتهای فردی همچون ارتباط فردی، هیجانات ، عواطف و... در این مقطع حساس زندگی دانشجویان شد و اضافه کرد: مشاوران دررشد آموزشی، تحصیلی وهیجانی دانشجویان می توانند مفید باشند .

معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ارائه برنامه های پیشگیری درقالب برگزاری کارگاه آموزشی،همایش ها،نشست های تخصصی و...اهمیت فوق العاده ای درمرکزمشاوره دارد.

وی تصریح کرد: پایش وارزیابی سلامت روان دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه با استانداردهای علمی جهت شناسایی و تشخیص میزان، نوع، فراوانی و شیوع مشکلات نقش مهمی در ارایه راهکارها خواهد داشت و براساس نتایج تصمیم و برنامه ریزی می گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.