دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

نیاز مسلمین به اتحاد و اتفاق، از مبرم‌ترین نیازهاست

246

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پیامی به مناسبت هفته وحدت، ضمن گرامیداشت این هفته بر حفظ وحدت و یکرنگی در سایه قرآن و سنت و سیره رسول اکرم(ص) در میان مسلمانان تأکید کرد.

به گزارش مفدا ایلام، متن پیام دکتر اسد میرزائی بدین شرح می‌باشد:

بدون شک عزت و سربلندی و تعالی هر امتی در یگانگی و همبستگی آنهاست، اتحاد و اتفاق بزرگترین عامل قدرت و شوکت هر جامعه و امت، و در مقابل، ذلت و سرافکندگی و سقوط هر امت در تفرقه و پراکندگی آن نهفته است.

بزرگترین دستاورد رسول اکرم(ص) ایجاد الفت و اتحاد در میان مردمی متفرق و پراکنده بود که به واسطه تعصبات جاهلی به جان هم افتاده و در حال سقوط بودند و پیامبر با تعالیم اسلامی همه را متوجه خدای یگانه کرد و امتیازات موهوم از قبیل مال و ثروت و نژاد و رنگ و نسب و امثال آنها را از میان برداشت و تنها تقوا، علم و مجاهدت را ملاک برتری و فضیلت دانست.

اسلام به عنوان مکتب جامع و جاوید، همان‌گونه که عرصه دعوت خویش را به قوم و ملت خاصی محدود نکرده است، اتحاد امت اسلامی را در صدر برنامه‌های سیاسی و اجتماعی خویش قرار داده و عقد اخوت دینی را میان فرزندان امت اسلام جاری کرده است.

وحدت اسلامی که قوی‌ترین عامل توانمندی و اقتدار امت اسلام محسوب می‌شود، از دیرباز دستخوش توطئه‌های دشمنان قرار گرفته است و استعمارگران خارجی و ایادی داخلی آنان که قوت خود را در ضعف جوامع اسلامی می‌جویند، برای غارت منابع و ثروت‌های ملل اسلامی، سعی در فرو ریختن جو اعتماد و فضای برادری حاکم میان ملل اسلامی داشته‌اند.

بدون شک، نیاز مسلمین به اتحاد و اتفاق، از مبرم‌ترین نیازهاست و درد اساسی جهان اسلام، همین کینه‌های کهنه میان مردم مسلمان است و دشمنان اسلام و مسلمین نیز همواره از همین شکاف‌ها سود می‌جویند.

مستکبران و استعمارگران همواره با نقشه‌ها و توطئه‌های شوم خویش و به وسیله مزدوران خود در کشورهای اسلامی، مانع شکل‌گیری وحدت سیاسی جوامع مسلمان شده و با مطرح ساختن فرقه‌های ساختگی، به ستیز با اندیشه وحدت و تقریب برآمده‌اند اما به لطف خداوند متعال، انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) بار دیگر اندیشه تقریب بین مذاهب و وحدت سیاسی جوامع اسلامی را احیا کرد و با دعوت همه مسلمانان به اتحاد، سربلندی و عزت مؤمنان را در جهان فراهم آورد.

امام راحل که ایجاد تفرقه مذهبی میان شیعه و سنی را محصول دست‌های پلید استکبار و اجانب می‌دانست، توسعه اخوت دینی میان پیروان تمامی مذاهب را دنبال نمود و پیروان مذاهب تشیع و تسنن را از اختلاف برحذر داشت و به برادری و رفتار نیک با همدیگر سفارش فرمود.

بیداری امروز امت اسلامی، بازگشت مسلمین به قرآن و سنت، آزادی‌خواهی، عزت‌طلبی و حرکت‌های وحدت‌طلبانه مسلمین، بدون شک از ثمرات انقلاب مقدس امام خمینی(ره) است.

حضرت امام در طول حیات طیبه خویش باعث و بانی تحرکات مهمی در جهان اسلام بودند که یکی از اقدامات مهم ایشان، ایجاد وحدت و اخوت دینی، در میان مسلمین و نامگذاری هفته‌ای به نام هفته وحدت بود.

اکنون که انقلاب بزرگ اسلامی، طلسم ظلمت را شکست، بر عالمان و متفکران مصلح و متعهد شیعه و سنی است که علیه تعصب‌های کور و گرایش‌ها و فشارهای توده‌های عوام قیام کنند و صبح وحدت و آگاهی و پیروزی را به امت اسلام تقدیم کنند.

پیام هفته وحدت این است که با دست اتحاد و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا(ص) و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه‌افکنی بیگانگان بگیریم و میراث نبوت را پاس داریم تا به قهقرای جهل و ظلمت سقوط نکنیم و در سایه قرآن و سنت و سیره رسول اکرم(ص) وحدت و یکرنگی خود را حفظ کنیم و در سایه امامت و ولایت، صراط مستقیم را بپیماییم و جز در مقابل خدا و رسولش برای کسی سر خم نکنیم.

اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن گرامیداشت هفته وحدت، از محضر خداوند سبحان، اتحاد، تداوم و تحکیم هر چه بیشتر روابط برادرانه آحاد هموطنان گرامی اعم از برادران و خواهران شیعه و سنی را خواستارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.