دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰

اقتدار "نیکبخت"و برخورد قاطع در پرونده مرگ نوزاد یاسوجی

ابلاغ سه مسوول توسط سرپرست بیمارستان امام سجاد (ع) لغو شد

نوزاد

سرپرست بیمارستان آموزشی درمانی امام سجاد(ع) یاسوج با اشاره به اینکه تحقیقات کمیته بررسی و تحلیل دلایل مرگ نوزاد ۲۹ هفته‌ای ادامه دارد، گفت: ابلاغ مسئول بخش ان.آی.سی.یو، مدیر پرستاری و مسئول تجهیزات پزشکی این بیمارستان لغو شد.

به گزارش مفدا یاسوج و به نقل از پایگاه خبری عصر زاگرس؛ بامداد ۱۵ آبان ماه نوزاد نارس ۲۹ هفته‌ای بعد از ۶۳ روز بستری و درمان با تشخیص پرستار و طبق تجربه شخصی اقدام به تجویز بخور گرم به جای سرد کرد که منجر به سوختگی و در نهایت فوت نوزاد شد.

از همان ساعت اولیه ی مرگ این نوزاد، به دستور دکتر پرویز یزدان‌پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، کمیته ی بررسی و تحلیل دلایل مرگ این نوزاد تشکیل و روند تحقیقات اولیه آغاز شد.

سرپرست بیمارستان آموزشی درمانی امام سجاد(ع) یاسوج با اشاره به اینکه تحقیقات و بررسی دلایل مرگ این نوزاد ادامه دارد، افزود: ابلاغ مسوول بخش ان.آی.سی.یو، مدیر پرستاری و مسوول تجهیزات پزشکی این بیمارستان لغو شد.

دکتر گردآفرین نیکبخت با اشاره به اینکه به پرستار بیمار به دلیل قصور، تذکر کتبی داده شد و به بخش دیگری منتقل و به کمیته اخلاق پزشکی معرفی شد، اظهار داشت: به پرستاران بخش به دلیل انتشار عکس بیمار تذکر کتبی داده شد و همچنین به کمیته ی اخلاق پزشکی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه مسوول بخش به دلیل عدم آموزش مناسب لغو ابلاغ شد، ادامه داد: مدیر پرستاری بیمارستان به دلیل عدم نظارت صحیح و آموزش نیروهای زیر مجموعه نیز لغو ابلاغ شد.

نیکبخت بیان کرد: ابلاغ مسئول تجهیزات پزشکی بیمارستان به دلیل عدم سرویس به موقع،  کنترل و نظارت و آموزش استفاده بهینه و نگهداشت تجهیزات به پرسنل بیمارستان نیز لغو شد.

وی با بیان اینکه طبق نتیجه‌ بررسی، پرستار با تشخیص خود و طبق تجربه ی شخصی اقدام به تجویز بخور گرم به جای سرد کرد که منجر به سوختگی نوزاد شده است، تصریح کرد: پرستار اظهار می‌کند احساس وجود لخته در بینی نوزاد می‌کند که با ساکشن خارج نشد.

وی ادامه داد: در این شرایط باید از بخش پشتیبان درخواست کند و در صورتی که موفق نشود می‌بایست سوپروایزر را در جریان قرار می‌داد که از سایر بخش‌ها تهیه کند، که این کار را انجام نداده و علیرغم این که پزشک متخصص مقیم در بیمارستان حضور داشته بدون دستور پزشک یا اطلاع پزشک مقیم با تشخیص خود و طبق تجربه شخصی اقدام به تجویز بخور گرم برای نوزاد کرد که منجر به سوختگی نوزاد شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.