سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در جشن دانشجویان نورود دانشگاه علوم پزشکی ارومیه:

«ارومیه» نماد وحدت مذاهب و قومیت‌هاست

همبستگی و اتحاد دانشگاهیان علوم پزشکی ارومیه در هفته وحدت به روایت تصویر

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به ارومیه در مراسم جشن دانشجویان نورود سال ۱۳۹۸ دانشگاه علوم پزشکی ارومیه حضور یافت و دقایقی به ایراد سخن پرداخت. وی در جمع دانشجویان نو ورود این دانشگاه، شهر ارومیه را نماد وحدت مذاهب و قومیت‌ها عنوان کرد.

به گزارش مفدا؛ جشن ورودی‌های جدید دانشگاه علوم پزشکی ارومیه روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه، دکتر جواد آقازاده ریاست دانشگاه ، معاونین و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دانشجویان ورودی جدید در سالن ابن سینا ستاد دانشگاه برگزار شد.

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام وحی و سرود جمهوری اسلامی ایران آغازشد؛ در ادامه دکتر لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تبریک به دانشجویان جدیدالورود و هفته وحدت، بیان کرد: رسالت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تسهیل مسیر فعالیت فرهنگی و دانشجویی است .

وی گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از ذخایر علمی و مدیریتی کشور هستند و شما دانشجویان باید افتخار کنید که در زمان مدیریت دکتر آقازاده دانشجوی این دانشگاه هستید و از این ظرفیت و ذخایر علمی دانشگاه به خوبی استفاده کنید .

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت افزود: ارومیه نماد وحدت مذاهب و قومیت هاست، شهر زیبای ارومیه با وجود قومیت‌های مختلف نماد وحدت است و ما در آغاز هفته وحدت می‌خواهیم پیمان ببندیم که ترک ،کرد،عرب و فارس برای ما هیچ تفاوتی ندارد و همه ما مسلمان هستیم و کتابمان قرآن است و خدای یکتا را پرستش می‌کنیم.

لاری خطاب به دانشجویان اظهار داشت: توصیه‌ای که من به شما دانشجویان دارم اخلاق نیک و افزایش فضایل نیکو است. زندگی خوابگاهی فرصتی برای معنویت ،سعه صدر و زود قضاوت نکردن در مورد مسائل است .

دکتر لاری درپایان تأکید کرد فضای فرهنگی خوبی در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه حاکم است و با توجه به مهیا بودن بستر فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی، دانشجویان می‌توانند در هریک کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی مشارکت کنند.

همچنین در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ضمن خیر مقدم خدمت معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت و هیات همراه و تبریک به دانشجویان جدیدالورودگفت: ارومیه اولین میزبان تأسیس دانشکده طب نوین در ۱۴۰ سال قبل بود، همچنین ۱۰۰ سال پیش اولین دانشکده پرستاری در این شهر شکل گرفت.

دکترجواد آقازاده بیان کرد: خدمات ارزنده جامعه دانشجویی وزارت بهداشت در آینده نسبت به مردم نیازمند، تربیت صحیح در بخش های مختلف است، مسؤولان این دانشگاه نیز در راستای همین موضوع در تلاش هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با بیان اینکه علم را همراه با هنر بیاموزید، خاطرنشان کرد: دانشگاه کانون علم و اندیشه است، برای حضور فعال در جامعه مطلوب است که جوانان پویا و بانشاط در برنامه‌های تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های دانشگاه حضور داشته باشد.

آقازاده خطاب به دانشجویان گفت: ما به عنوان اساتید دانشگاه در خدمت شما عزیزان هستیم و اینجا کانون علم و آموزش و گرفتن تجربیات از همدیگر است  و دانشگاهی که شما آن را برای علم آموزی انتخاب کرده‌ید از نظر اولین‌های طب، دیرینه ویژه‌ای دارد .

وی گفت :بنده به عنوان پدر معنوی دانشگاه به شما دانشجویان توصیه می‌کنم  ضمن تحصیل علم در هریک از تشکل‌ها ، نهادها و کانون‌ها بر حسب علاقه فعالیت کنید و در واقع هنر را با علم بیاموزید.

دکتر آقازاده گفت: دانشگاه علوم پزشکی ارومیه یکی از کانون‌های علمی در منطقه است و دانشجویان تربیت یافته ازاین دانشگاه در نقاط مختلف کشور مشغول ارائه خدمت هستند.

همچنین در ادامه این مراسم حجت الاسلام دکتر اسم حسینی  رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ضمن تشکر از حضور دکتر سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر با تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان جدید الورود، به هفته وحدت و حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت : خدا با ما است هر جا که باشید؛ این بهترین ایمان است که حضور خدا را در جزء به جزء زندگی خودمان احساس کنیم، خصوصاً شما جوانان که در بهترین دوره زندگی هستید و هر لحظه خدا را در یاد داشته باشید .

وی در پایان افزایش آگاهی،حس آزادی و آزادگی، عشق و محبت در تمامی مراحل زندگی را سه مسأله مهم در تعالی روح  انسان عنوان کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نیز ضمن خیرمقدم خدمت معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت و هیات همراه و تبریک به دانشجویان ورودی جدید و بیان اینکه رسالت معاونت فرهنگی و دانشجویی، فرهنگ سازی است، گفت: باید زمینه ارتقای دانشجویان در حوزه‌های آموزش، پژوهش، فرهنگی و مذهبی را فراهم کنیم.

دکتر علی احمد آقاپور با اشاره به نقش معاونت فرهنگی و دانشجویی در ارتقای سطح علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشجویان ، افزود: فعالیت‌های حوزه دانشجویی نقش مهمی در ارتقا سطح علمی و فرهنگی دانشجویان دارد به طوری که هدف اصلی این حوزه شکوفایی استعدادهای نهفته دانشجویان است که ارتباط نزدیکی با نحوه زندگی و فعالیت های اجتماعی دارد.

وی به حمایت مالی وزارت بهداشت از دانشجویان اشاره و تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با حمایت وزارت متبوع شرایط مناسب تری برای ادامه تحصیل  و فعالیت‌های جنبی شما دانشجویان عزیز فراهم آوریم.

در این مراسم علاوه بر سخنرانی مدعوین، برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزار شد که از نکات بارز مراسم حضور پرشور و استقبال دانشجویان از مراسم بود.

از جمله برنامه‌های این مراسم می توان به اجرای برگزیدگان دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ اشاره کرد:

مجری گری احسان مختاری (به همراه نازنین خادم)

                                                                                         اجرای گروه موسیقی سرو آزاد

 استندآپ کمدین محبوب دانشجویان نیما سهرابی

شایان ذکر است غرفه‌های کانون های دانشجویی محیط زیست، همتایاران و تربیت بدنی به ترتیب در بین سایر غرفه‌های تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های علمی دیگر دانشگاه مقام اول تاسوم را به خود اختصاص دادند. 

در پایان این مراسم از برگزیدگان دانشجویی در سطح کشوری و منطقه‌ای در رشته‌های مختلف با تقدیم لوح یادبود و مبالغ نقدی تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.