سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴

آغاز سنجش پایش سلامت روان دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

طرح سنجش پایش سلامت روان در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای تمامی مقاطع تحصیلی آغاز گردید.

به گزارش مفدا گیلان، طرح سنجش پایش سلامت روان در در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای تمامی مقاطع تحصیلی  آغاز شد.

فهیمه سحری، رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه برگزاری این طرح گفت: سنجش پایش سلامت روان برای دانشجویان جدیدالورود در تمامی  مقاطع تحصیلی همه ساله در دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود. این طرح امسال از تاریخ ۲۱ آبان در مرکز آموزشی درمانی پورسینا  و دانشکده داروسازی آغاز شد و امیدواریم  به مرور  در طی روزهای آینده  در دانشکده ها و مراکز آموزشی اجرا گردد.

وی افزود: این طرح هر ساله با تاکید دفتر مرکزی مشاوره  وزارت برای شناسایی دانشجویان در معرض آسیب و آسیب پذیر انجام می شود.

سحری در تشریح فرآیند پایش گفت: بعد از اجرای طرح پایش سلامت روان، پرسشنامه ها توسط کارشناسان اداره مشاوره دانشجویی ارزیابی می گردد و طی دعوت از دانشجویان و مراجعه آنها به اداره مشاوره دانشجویی مصاحبه بالینی،مشاوره، روان درمانی و بنا به ضرورت به دانشجویان توسط متخصصین اداره مشاوره ارائه می شود.

وی همچنین در پایان اظهار کرد: دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی از سرمایه های اصلی حوزه سلامت هستند و رصد مسائل روانشناختی آنها از اهمیت بالایی بر خوردار است. رسالت اصلی اداره مشاوره دانشجویی دانشگاه تامین سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و روانی در این قشر می باشد که به همین منظور طرح سنجش پایش سلامت روان در دانشگاهها برگزار می شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.