چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

با عنوان " با کتاب میشه ... "؛

پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور آغاز شد 

اهدای کتاب با کتاب میشه

در پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی، قرار است کتب مازاد همشهریان تهرانی و نیز دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها جمع آوری شده و بعد از تجمیع و تفکیک آنها، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مناطق محروم و روستایی کشور ارسال شوند.

به گزارش مفدا ایران؛ طرح ملی تجمیع کتب مازاد و ارسال به کتابخانه‌های مناطق محروم کشور با عنوان «پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور» با شعار " با کتاب میشه ... " کلید خورد.

این پویش با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین اقشار محروم جامعه،  رشد کمی و کیفی شاخص مطالعه شهروندان و نهادینه شدن کتابخوانی،  آشناسازی شهروندان با مقوله اهدا کتاب و  کمک به اقشار کم درآمد و ضعیف که قادر به خرید کتاب‌های نو نیستند و می‌توانند بدین وسیله کتب مورد نظر خود را تأمین کنند، تشکیل شده است.

در این رویداد فرهنگی که با هماهنگی و پیگیری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و مشارکت تعدادی از سازمان‌های دولتی و انجمن‌های مردم نهاد و گروه‌های جهادی مرتبط و با محوریت سازمان اسناد و کتابخانه ملی در آستانه هفته کتاب از ۲۳ تا ۳۰  آبان ۹۸ برگزار می‌شود، مقرر شده است که در ۱۴۰ کتابخانه فرهنگسراهای شهرداری تهران و کتابخانه‌های عمومی سطح شهر، کتب مازاد همشهریان تهرانی و همچنین دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها جمع آوری شده و بعد از تجمیع و تفکیک آنها، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مناطق محروم و روستایی کشور ارسال شوند.

طرح ملی تجمیع کتاب مازاد همشهریان تهرانی و نیز دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها و ارسال به کتابخانه‌های مناطق محروم با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و تجهیز کتابخانه‌های مناطق محروم کشور اجرا می‌شود.

گفتنی است، اطلاعات تکمیلی این پویش را می‌توانید در صفحه اینستاگرامی پویش به نشانی ketab.roosta مطالعه کنید. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.