چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه عنوان کرد

آغاز طرح غربالگری و پایش سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی قم

هزار خانی

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قم از آغاز طرح غربالگری و پایش سلامت روان ویژه دانشجویان جدیدالورود در این دانشگاه خبرداد و گفت: سال جدید روش جدیدی از سوی وزارت بهداشت برای این طرح ابلاغ شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، حسین هزارخانی طی گفت‌وگویی به فعالیت‌های اداره مشاوره معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم در سال تحصیلی جدید اشاره و بیان کرد: در ادامه تشکیل کارگاه‌های مهارتی برای دانشجویان، روزهای ۲۱ و ۲۲ آبان برای دو گروه پرستاری و مامایی در محل این دانشکده کارگاهی با موضوعات کنترل هیجانات و کنترل خشم وافزایش مهارت ارتباط موثر برگزار شد.


وی از آغاز طرح غربالگری و پایش سلامت روان دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد و گفت: نخستین گروه دانشجویان جدیدالورود در دانشکده پیراپزشکی مورد سنجش وغربالگری قرارگرفتند.
هزارخانی به روش جدید این غربالگری که توسط وزارت بهداشت و درمان ابلاغ شده است، اشاره و تصریح کرد: در پرسشنامه سلامت عمومی در ادوار گذشته برای غربالگری دانشجویان جدیدالورورد چهار مقیاس و هشت خرده مقیاس مانند اضظراب، افسردگی، مشکلات خواب و کنش‌های اجتماعی بررسی می‌شد اما در شیوه جدید علاوه بر مشکلات قبلی وسواس، افکار خود آسیب‌رسان و مشکلات سوماتیک نیز اضافه شده است.
رئیس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی قم تشکیل هسته مشاوره پیشرفت تحصیلی در دانشکده‌ها را ضروری دانست و عنوان کرد: این هسته تاکنون در دانشکده‌های پرستاری و مامایی، دندانپزشکی و پزشکی تشکیل شده است که امیدواریم تا پایان آبان‌ماه در تمامی دانشکده‌ها تشکیل شود.
وی از اساتید دانشکده‌ها به عنوان خط مقدم هر دانشکده نام برد و گفت: شناخت دانشجوی آسیب‌دیده توسط اساتید به‌عنوان افراد خط مقدم می‌تواند کمک بزرگی به سطح سلامت روان دانشگاه کند به همین علت در هسته مشاوره پیشرفت تحصیلی سعی براین است تا موضوعاتی از جمله شیوه ارجاع دانشجوی آسیب‌دیده یا در معرض آسیب، مشروطی و ضعف تحصیلی به این اداره بحث و تبادل نظر شود.
هزارخانی از فعالیت‌های دانشجویان در حوزه سلامت روان در دانشگاه یاد و اظهار کرد: به همت دانشجویان این دانشگاه انجمن روانشناسی فردای روشن فعالیت خود را شروع کرده است که نخستین نشست هماهنگی این انجمن در ۱۸ آبان‌ماه با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی تشکیل و دغدغه‌های فعالین این انجمن با مسئولان مطرح شد.
انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.