پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶

به مناسبت هفته قرآن و عترت دانشگاه ها و هفته وحدت

محفل انس با قرآن کریم در مسجد نبی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

محفل انس با قرآن و حضور ویژه امام جمعه اهل سنت بوشهر به مناسبت هفته وحدت

به مناسبت هفته قرآن و عترت دانشگاه ها و هفته وحدت محفل انس با قرآن کریم در مسجد نبی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت بوشهر برگزار شد

به گزارش مفدا بوشهر، در طلیعه این آیین معنوی، "رضا قائدی" از قاریان مطرح و برگزیده کشوری آیاتی از سوره مبارکه آل عمران را با نوایی دل انگیز قرائت کرد.

در ادامه دکتر "حسین اسدی راد" مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه ضمن گرامی داشت هفته وحدت، گفتمان معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در رابطه با نام گذاری هفته وحدت را حکیمانه توصیف نمود و تنها مسیر رسیدن به پویایی و بالندگی کشور را همدلی و یکپارچگی مذاهب و ادیان قلمدادکرد.

سپس "ایمان شیخ" حافظ ممتاز کشوری، به سؤالات طرح شده از سوی حاضرین پاسخ صحیح داد که مورد تحسین و تقدیر شرکت کنندگان قرار گرفت. 

در ادامه این آیین معنوی، امام جمعه و جماعت اهل سنت ‌شهر بوشهر به شرح موضوع وحدت از منظر قرآن اشاره نمود.

"شیخ اسماعیل بازدار" تفرقه و تنازع بین مسلمانان را موجب از بین رفتن هیبت و شوکت مسلمین ارزیابی کرد و اتحاد و همبستگی ملی با تمسک به مشترکات مذاهب و با چنگ زدن به قرآن کریم را باعث بالندگی و توسعه کشور دانست. 

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حسینی معاون نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به آیه 29 سوره فتح، تنها راه ظفرمندی و کامیابی مسلمانان را ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان و مودت و محبت داخلی توصیف کرد.

پایان بخش این نشست قرآنی، تقدیر از امام جمعه و جماعت اهل سنت و اعضاء هیأت امناء مسجد جامع اهل سنت شهر بوشهر بود و در حرکت نمادین حاضرین با تشکیل حلقه وحدت و زمزمه عقد اخوت،  اتحاد و همبستگی خود را اعلام کردند.

روایت تصویری این رویداد قرآنی اینجا ببینید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.