پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

در پیش رویداد اولین ایده شو در حوزه گیاهان دارویی؛

خلق ایده عاملی در جهت توسعه پایدار کشور/ سهم ۶۰ درصدی گیاهان دارویی کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد/ استان کهگیلویه و بویر احمد یکی از بزرگترین ذخیره گیاهان دارویی جهان

ایده شو

معاونت تحقیقات و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پیش رویداد اولین ایده شو حوزه گیاهان دارویی که ۲۳ آبان در سالن دکتر کنعانی این دانشگاه برگزار شد، گفت: خلق ایده علاوه بر توسعه پایدار کشور، موجب ایجاد درآمد، استفاده از ظرفیت‌های بالقوه انسانی و ایجاد شرایط شغلی خواهد شد

به گزارش مفدا یاسوج؛ دکتر حسین ماری اوریاد ابراز داشت: مهمترین رکن در ایجاد خلق ایده و تولید محصولات استفاده از نیروی انسانی است.

وی با اشاره به اینکه ایران، دارای رده ۱۶ در میزان تولید علم است، ادامه داد: وضعیت کشور به لحاظ گسترش تکنولوژی مطلوب نیست و میانگین رتبه ایران به طور میانگین ۶۰ تا ۶۵ برآورد شده است.

وی یادآور شد: نخستین گام در ایجاد ایده و طرح یک نوآوری، تفکر و بررسی مشکلات موجود در اطراف و پیرامون است.

دکتر اوریاد اضافه کرد: نگاه ویژه به مشکلات اطراف و ایجاد راه حل برای بهبود زندگی مستلزم تفکر و نگرش مطلوب است.

عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این نشست هم اندیشی گفت: با توجه به وضعیت اقلیمی استان کهگیلویه و بویراحمد، کاشت و زراعت انواع گیاهان دارویی در این استان مقدور می باشد.

دکتر دامون رزمجویی ابراز داشت: بررسی در خصوص ایده پردازی، شروط خلاقیت، شاخص‌های ارزیابی ایده، گیاهان دارویی و مسائل اقلیمی، اهمیت گیاهان دارویی در حوزه علوم پزشکی، داروسازی، صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی و دامپروری احساس می شود.

وی برگزاری همایش‌های ایده شو را بهترین و موثرترین عامل در جهت جذب و ایجاد انگیزه دانشجویان خلاق عنوان کرد و اذعان داشت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تمامی تلاش خود را در جهت ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از دانشجویان خلاق انجام خواهد داد.

در ادامه رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ۲۵ درصد گونه‌های گیاهی دنیا و حدود ۶۰ درصد از گونه‌های گیاهی کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

سیدشمس‌الدین هاشمی ابراز داشت پژوهش‌ها در حوزه گیاهان دارویی موثر بوده اما بهره‌برداری از ظرفیت ها اندک بوده است.

وی ادامه داد رویدادهای فناوری در استان در جهت خلق ایده موثر بوده و امید داریم که این رویداد ها موجب ایجاد شرکت های دانش بنیان گردد.

در ادامه این نشست، دکتر هوشنگ فرجی عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه یاسوج و دکتر حسین صادقی، رئیس مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به ایراد سخن پرداختند.

در پایان این نشست حاضرین سوالات خود را در حوزه گیاهان دارویی و نحوه ارائه ایده ها و همچنین میزان مشارکت دانشگاه مطرح کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.