پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

موسس گروه مرهم این بار در میان جمع دانشجویان علوم پزشکی کرمانشاه

گزارش تصویری

همایش دانشجویی مرهم درد، با حضور پرفسور عبدالجلیل کلانتر هرمزی، رییس هیئت مدیره گروه ملی مرهم و استقبال پرشور دانشجویان در شامگاه ۲۲ آبان ماه ۹۸ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مفدا کرمانشاه، همایش دانشجویی مرهم درد با حضور پروفسور عبدالجلیل کلانتر هرمزی، رییس هیئت مدیره گروه ملی مرهم در مجتمع فرهنگی بوستان و با حضور پرشور دانشجویان و اعضای این موسسه برگزار شد.

در این همایش که به میزبانی معاونت فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و گروه همتایاران و کانون دانشجویی خیریه در شامگاه ۲۲ آبان ماه ۹۸ برگزار گردید، پروفسور عبدالجلیل کلانتر هرمزی در میان جمع کثیری از دانشجویان حضور یافتند و به بیان صحبت هایی در خصوص دستیابی به موفقیت در تحصیل و زندگی، آثار کار خیر در زندگی و لذت کمک به دیگران و تیم سازی و فواید آن پرداختند.

سخنرانی دبیر کانون های خیریه، کانون فعالیت های جهادی و یکی از همتایاران اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی نیز قسمتی از این همایش دانشجویی بود که در آن این نمایندگان دانشجو به شرح فعالیت های خود پرداختند.

گزیده ای از سخنان زیبا و دلنشین این استاد بزرگ راه جهاد در این همایش دانشجویی در ادامه آمده است:

شکر گذار باشیم که در این جایگاه هستیم و کمک کنیم
به کسانی که با ضعف و ناتوانی پا در این جهان خلقت میگذارند.

هیچ وقت با واژه ی نقص مادر زادی خطابشان نکنیم
و هیچ گاه از این ترجمه اشتباه استفاده نکنیم.

ما سفر و فعالیت خود را با شش نفر در شهرستان رامهرمز آغاز کردیم.

در حال حاضر نیز با تیمی متشکل از ۸۱ نفر به کرمانشاه آمدیم و رکورد جهانی تعداد عمل های کام لب را در عرض یک روز که تعداد آن ۷۵ عمل در روز بود را به ثبت رساندیم.
 
هر وقت به سمت کار نیک قدم بگذارید، کلیه امور، خود به خود مهیا می شود چرا که دست های توانای خدا حامی هستند.

از حامی های مختلف موسسه گفتند که میتوانستند در مطب و یا هرجای دیگر با دریافت پول های هنگفت عمل های بسیاری را انجام و درآمد قابل توجه ای داشته باشند، اما بدون چشم داشت در خدمت خلق هستند و این موضوع را مایه شادی میدانستند.

از عکاسی گفتند که بزرگترین آرشیو عکس پزشکی دنیا را دارد،
تا جراح های حاذق و توانای پلاستیک که آرامش و باد خنک کولر را به گرما و سختی مناطق محروم ایران ارزانی داشتند.

و سخنان دلنشین و خاطرات و تجربه های بسیاری که درس ایثار و از خود گذشتگی به تمامی حضار و دانشجویان مشتاقی که در این جلسه صمیمی حضور داشتند، می داد.

در پایان این همایش دانشجویی نیز دانشجویان با گرفتن عکس یادگاری و صحبت رو درو با این استاد بزرگ خاطره ای خوب از یک همایش دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای خود به ثبت رساندند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.