شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴

دانشجویان راه یافته به مرحله نهایی جشنواره سیمرغ به تهران اعزام شدند

سیمرغ گراش

دانشجویان علوم پزشکی گراش در دو رشته تئاتر و قالیبافی با رقیبان خود به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش مفدا گراش ، دانشجویان راه یافته دانشکده علوم پزشکی گراش به مرحله نهایی دهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری سیمرغ ، به تهران اعزام شدند.

مرحله پایانی این جشنواره از 24 الی 30 آبان ماه در پردیس تئاتر تهران برگزار  می شود که دانشجویان این دانشکده در دو رشته تئاتر و قالیبافی با رقیبان خود به رقابت خواهند پرداخت.

 دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در 5 بخش تئاتر، فیلم، موسیقی، ادبی و هنرهای تجسمی جشنواره سیمرغ برگزار می شود.

این جشنواره در «بخش آزاد» ویژه دانشجویان، کارکنان، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جامعه پزشکی کشور، «بخش فرهنگ سلامت» ویژه دانشجویان تمام دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالی کشور و «بخش بین‌الملل» با موضوع «فرهنگ سلامت» ویژه دانشجویان سراسر جهان برگزار  شد.

جشنواره سیمرغ مانند دوره های گذشته اهدافی چون تقویت فضای پر نشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان، اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور و جامعه پزشکی و جلب توجه به مسائل مهم جامعه و کشور و جهان از طریق فرهنگ و هنر و همچنین توسعه و تقویت مشارکت در فعالیت های فرهنگی و هنری خصوصا در کانون‌های فرهنگی هنری به منظور تربیت چند بُعدی و فرهنگسازی سلامت با استفاده از ابزار هنر را دنبال می کند.

جشنواره دهم با شعار "سالم زیستن، هنر است" تلاش دارد سبک زندگی سالم را که هدف و غایت نهایی بعثت همه انبیاء و اولیا الهی است در جامعه دانشگاهی کشور ترویج کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.