دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

به همت اداره مشاوره و سلامت روان انجام شد؛

برگزاری کارگاه "مدیریت خشم و رفتار جراتمندانه" در دانشگاه علوم پزشکی همدان

مشاوره همدان

اداره مشاوره و سلامت روران دانشگاه علوم پزشکی همدان با هدف آشنا کردن دانشجویان جدیدالورود با چگونگی تنظیم هیجانات منفی، ویژگی افراد ماهر در کنترل خشم و ...، کارگاه آموزشی با عنوان "مدیریت خشم و رفتار جراتمندانه" در دانشکده بهداشت این دانشگاه برگزار کرد.

به گزارش مفدا همدان، این کارگاه آموزشی با هدف آشنا کردن دانشجویان جدید با  تعریف خشم و احساسات مربوطه، آشنایی با چگونگی تنظیم هیجانات منفی در زندگی و در محیط پیرامون خود، ویژگی افراد ماهر در کنترل خشم، آشنایی با مهارت‌های کنترل خشم و شیوه‌های بلند مدت و کوتاه مدت کنترل خشم تشکیل شد.

آشنایی با حقوق خود و تشخیص موانع شناختی جرأتمندی، تفاوت بین قاطعیت و پرخاشگری و چگونگی فرآیند مدیریت آن، مراحل انجام رفتار جراتمندانه و پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و نیز آشنایی با اداره مشاوره و سلامت روان هم از دیگر اهداف برپایی این کارگاه بود.

در این کارگاه آموزشی، "حمید باباخانی پور" روانشناس خانواده مطالب و موضوعاتی را برای دانشجویان جدیدالورود ارائه داد.

از جمله مباحث مطرح شده در این کارگاه می‌توان به اهمیت کنترل خشم و مدیریت آن، ویژگی افراد ماهر در کنترل خشم، مهارت‌های کنترل خشم و شیوه‌های بلند مدت و کوتاه مدت کنترل خشم، تفاوت بین قاطعیت و پرخاشگری و چگونگی فرآیند مدیریت ارتباط، انواع سبک‌های رفتاری چون آموزش قدرت نه گفتن، مهارت کلامی و غیر کلامی با توجه به ویژگی‌های افراد دارای این مهارت و ... اشاره کرد.

راهکارهای مدیریت خشم، اهمیت به هیجانات منفی و کنترل آن، تفاوت بین قاطعیت و پرخاشگری و چگونگی فرآیند مدیریت خشم، پیامدهای رفتار جراتمندانه و مراحل انجام رفتار جراتمندانه نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این کارگاه آموزشی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.