سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

برگزاری جلسه نمایندگان فرهنگی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی تبریز

جلسه نماینگان فرهنگی دانشکده های دانشگاه

جلسه نمایندگان فرهنگی دانشکده های دانشگاه با حضور محمود فیضی، مدیر امور فرهنگی دانشگاه، با ارائه نکته نظرات اعضا پیرامون اقدامات انجام یافته از ابتدای سال جاری و برنامه های آتی آنها و بررسی مشکلات شورای فرهنگی دانشکده ها برگزار گردید.

به گزارش مفدا تبریز، جلسه نمایندگان فرهنگی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اتاق جلسات مدیریت فرهنگی دانشگاه در مجتمع فرهنگی و رفاهی امید برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه محمود فیضی، مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره شکل گیری شورای فرهنگی دانشکده ها در سال ۱۳۸۹ به پیشنهاد معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و تصویب آن در شورای فرهنگی دانشگاه، گفت: هدف از ایجاد شورای فرهنگی دانشکده ها، گسترش فعالیت های فرهنگی و توسعه نهادهای فرهنگی در حوزه تصمیم گیری و اجرا است. 

وی با اشاره به اینکه شورای فرهنگی دانشکده، سیاستگذاری و اجرای مجموعه فعالیت های فرهنگی خاص دانشکده را بر عهده دارد، ادامه داد: این شوراها در حقیقت بازوی فکری و اجرایی شورای فرهنگی دانشگاه است. 

مدیر امور فرهنگی دانشگاه، هم افزایی در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را از نتایج شکل گیری شورای فرهنگی دانشکده ها دانست و افزود: نمایندگان فرهنگی دانشکده ها در جلسات شورای فرهنگی دانشکده ها به تبادل نظر و ارائه راهکار برای مسائل و مشکلات مشترک می پردازند. 

محمود فیضی در ادامه سخنانش بر تشکیل این جلسات در بازه زمانی حداقل یک بار در طول سه ماه تاکید کرد و گفت: برگزار مستمر و منظم این جلسات به ارتقای سطح فرهنگی دانشجویان و کارکنان کمک می کند.

در این جلسه نمایندگان فرهنگی دانشکده های داروسازی، مدیریت، پرستاری، تغذیه، بهداشت، پیراپزشکی، توانبخشی، پزشکی حضور داشتند و  گزارش کار فعالیت های صورت گرفته در دانشکده ها از ابتدای سال جاری، ارائه برنامه های فرهنگی آتی در دانشکده ها و بررسی مشکلات و مسائل شورای فرهنگی دانشکده ها مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت. 

تامین محتوا و بسترسازی از سوی مدیریت فرهنگی دانشگاه، لزوم ایجاد اتاق فکر برای تامین محتوا، تبیین الگوی مصرف و فرهنگ سازی حرفه ای، پرهیز از عملکرد جزیره ای، لزوم فرهنگ سازی برای اساتید و دانشجویان و انتقاد از نحوه پوشش دانشجویان در سطح دانشگاه و کلاس ها از مواردی بود که اعضای جلسه بر آنها تاکید کردند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.