چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

رئیس صندوق رفاه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد

اختصاص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وام دانشجویی به دانشگاه علوم پزشکی قم

نشست قم

رئیس صندوق رفاه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وام دانشجویی برای دانشگاه علوم پزشکی قم درنظر گرفته شده است و این وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی آینده از نظر شکلی متفاوت شده و افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، بهروز رحیمی ظهر امروز در نشست صمیمی معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با نمایندگان تشکل‌ها، انجمن‌ها و کانون‌ها که در سالن امام علی(ع) ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، با بیان اینکه روزهای تحصیلی برای دانشجویان روزهای تمرین مدیریتی است، اظهار کرد: اگر دغدغه‌های خود را با دغدغه‌های کشور هماهنگ نکنیم در آینده با مشکلات جدی روبرو خواهیم شد.

وی از محدودیت بودجه و شفافیت در این حوزه به‌عنوان مطالبه مورد نظر دانشجویان یاد کرد و افزود: مطالبه‌گری و نقد نیازمند آدابی است و دانشجویان از دوران دانشجویی باید با این آداب آشنا شوند.

رئیس صندوق رفاه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه تحریم‌ها در برخی از عرصه‌ها موجب پیشرفت شده است، خاطرنشان کرد: وضعیت بودجه کشور و به دنبال آن مجموعه‌های مختلف مناسب نیست اما این موضوع به این معنا نیست که فعالیت‌های مختلف باید به بهانه کاهش بودجه متوقف شود.

وی ادامه داد: هر چند بودجه فرهنگی بسیار کم است اما فعالیت‌های فرهنگی از ارزش بسیاری برخودار بوده و ما باید با برنامه‌ریزی و مدیریت در هزینه به دنبال گسترش فعالیت‌های فرهنگی باشیم.

رحیمی با اشاره به اینکه وضعیت وام‌ها و روش‌های پرداخت مورد بررسی قرار داده می‌شود، تصریح کرد: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وام دانشجویی برای دانشگاه علوم پزشکی قم درنظر گرفته شده است و این وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی آینده از نظر شکلی متفاوت شده و افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما نسبت به مؤسسات، مجموعه‌های دانش‌بنیان و دانشجویان ایده‌پرداز نگاه متفاوتی داریم و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت آن‌ها به صورت گسترده‌تر بهره‌مند شویم.

رئیس صندوق رفاه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: این آمادگی وجود دارد تا بتوانیم در خزرآباد میزبان یک اردوی ویژه برای برگزاری کلاس‌های مدیریتی با حضور فعالان فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم باشیم.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.