دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷

مشاوره و سلامت روان

برگزاری نشست شورای برنامه ریزی ادارات مشاوره مناطق شمال و شمال شرق کشور

دومین نشست روسای ادارت مشاوره در بابل

دومین نشست شورای برنامه ریزی ادارات مشاوره مناطق شمال و شمال شرق کشوربه میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار شد .

 مفدا-بابل-دومین نشست شورای برنامه ریزی رؤسا و کارشناسان مناطق شمال و شمال شرق کشور به میزبانی بابل از تاریخ ۲۷ الی ۲۸ تیرماه در مجتمع آموزشی بانک کشاورزی بابلسر برگزار شد.

 در این نشست آقای دکتر عمویی معاون دانشجویی وفرهنگی ، مرکز مشاوره را برای دانشجویان به منزله قلعه امنی دانستند که می تواند فرد را از گزند آسیب های  روحی و روانی مصون سازد .

 

ایشان در ادامه به مشکلات دوران دانشجویی از جمله مستقل شدن دانشجو و جدایی از خانواده، نداشتن حریم خصوصی در خوابگاهها و عدم تجانس فرهنگی، کمبود امکانات تفریحی، رفاهی و پر نشدن اوقات فراغت، استفاده از فضاهای مجازی، استاندارد نبودن خوابگاهها، طولانی بودن دوران تحصیلی بخصوص برای دانشجویان پزشکی، شکاف عاطفی بین فرزندان و خانواده، افت تحصیلی، گرایش به جنس مخالف و مصرف دخانیات اشاره  و ابراز امیدواری نمودند که با برگزاری این گونه نشست ها، بتوان گامی موثر درجهت حل مشکلات دانشجویان برداشته شود .

دکتر ربیعی رئیس دانشگاه نیز با توجه به جایگاه ادارات مشاوره ، برخورداری از نیروی انسانی زبده و ماهر در ادارات را از ضروریات مهم در دانشگاه دانستند و بیان نمودند:متأسفانه  استفاده نادرست از ابزارهای موجود و همچنین تهاجم فرهنگی سبب شده که نتوانسته ایم به درستی دانشجویان را هدایت و امنیت روحی و روانی آنها را تأمین کنیم. لذا لازم است همگی باکوشش و تلاش مستمر راهکارهای مناسبی را برای خدمت به دانشجویان اتخاذ کنیم.

 بعداز مراسم افتتاحیه، کارگاه آموزشی درمان اختلالات جنسیبرگزار شد. سپس برنامه های تفریحی و سیاحتی همچون زیارت امام زاده ابراهیم، گشت دریایی  و  بازار بابلسر برای همکاران در نظر گرفته شد .

 در روز دوم ، نشست هم اندیشی رؤسا و کارشناسان مناطق تشکیل  و درخصوص مسائل و چالشهای ادارات مشاوره و دانشجویان بحث و تبادل نظرشد .

 این  نشست با اجرای موسیقی زنده ، قدردانی و تشکر و اهدای جوایز  به کار خود پایان داد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.