شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷

عضو تیم شطرنج دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

شطرنج به افزایش دقت، تمرکز و خلاقیت کمک می کند

11

عضو تیم شطرنج و مقام آور مسابقات منطقه ای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: شطرنج با پرورش هر دو طرف مغز موجب افزایش دقت، ‌تمرکز و خلاقیت و سبب بالارفتن IQ و همچنین افزایش قدرت برنامه ریزی وحل مسئله، افزایش قدرت تصمیم گیری در شرایط مختلف و ‌بحران های غیرمنتظره می شود.

"مریم حیدری"، عضو تیم شطرنج و از راهیافتگان به مسابقات کشوری شطرنج دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار "سرویس ورزشی" مفدا کرمانشاه اظهار داشت: از ۴سالگی شطرنج را به کمک پدرم یاد گرفتم. از دوران دبستان نیز به صورت حرفه ای و آکادمیک شطرنج را ادامه دادم و در حال حاضر نیز حدود ۱۵ سال می باشد که در مسابقات مختلف شرکت می کنم.

این ورزشکار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: در سال گذشته از طریق پایگاه اطلاع رسانی مفدا و اطلاعیه های ورزشی که در کانال مرتبط با دانشگاه گذاشته می شد، متوجه برگزاری مسابقه شطرنج به مناسبت هفته تربیت بدنی شدم و با شرکت در مسابقات توانستم خود را در سطح دانشکده محک بزنم و در همان مسابقه مقام اول را آوردم.

وی از عناوین و افتخارات خود به خبرنگار سرویس ورزشی گفت: از کلاس چهارم‌ دبستان‌ تا پایان دوران تحصیل‌ دبیرستان که مسابقات را به صورت آکادمیک دنبال می کردم، هر سال موفق شدم مقام اول را در سطح ناحیه و استان کسب نمایم و منتخب اعزامی تیم آزاد استان و مسابقات کشوری و المپیادها بودم و مقام اول شطرنج بانوان را در سطح استان و بالاترین میزان ریتینگ خانوم را در سطح استان دارم. از سه سال پیش نیز موفق به کسب گرفتن مدرک مربیگری و داوری شطرنج شدم.

وی در خصوص سطح برگزاری مسابقات منطقه ای علوم پزشکی که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگرزار شد، اظهار داشت: در میز یک بدون شکست مقام اول انفرادی و مقام اول تیمی را کسب کردم. به نظرم سطح مسابقات بالا بود و تمامی حریف ها و تیم ها بازیکن های فعالی بودند.

این شطرنج باز دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان تصریح کرد: برای مسابقات شطرنج کشوری دانشجویان دختر که اواسط آذر ماه امسال در ساری برگزار می شود، در حال آماده شدن برای مسابقه ی کشوری هستیم که‌ امیدوارم بتوانم بهترین نتیجه را برای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مسابقات آینده کسب نمایم. از همین جا از تمامی زحمات مدیریت تربیت بدنی جناب آقای‌ بشی پور و آقای دژدار مربی تیم هم به سبب دلسوزی و کمک ها به ما و تیم تشکر می کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.