سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

استقبال چشمگیر دانشجویان برای حضور در برنامه های مختلف ورزشی

صفوی زاده

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: هیچ چیز، بالاتر از سلامتی نیست هر چقدر دانشجویان با تربیت بدنی و ورزش همراه شوند می توانند راحت تر زندگی کنند، درس بخوانند و از زندگی لذت ببرند.

سید حسین صفوی زاده مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان درگفت و گو با خبرنگار مفدا گیلان گفت: علاقه به فعالیت در وجود تمام انسان هااست و دانشجویان به دلیل جوان بودنشان بیشتر به ورزش علاقه مند بوده و خوشبختانه با ما هماهنگ و همدل هستند و در رشته هایی که برنامه ورزشی تدارک دیده شده، استقبال چشمیگیری داشته ایم.

خودتان را معرفی کنید تا مخاطبان بیشتر با شما آشنا شوند.

 سید حسین سیدصفوی زاده هستم، مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ در طی دوره ۲۸ ساله خدمتم در دانشگاه علوم پزشکی گیلان حدود ۱۳ سال رییس اداره تربیت بدنی و اخیرا به عنوان مدیر تربیت بدنی منصوب شده ام.

دارای مدارک مربی گری شنا، فوتبال، دوومیدانی، بسکتبال و تنیس روی میز هستم و در زمان دانشجویی قهرمان شنا و فوتبال در سطح اول کشوری بازی می کردم و  با فضا و نیاز های دانشجویان کاملا آشنا هستم.

لطفا از اداره تربیت بدنی دانشگاه و برنامه های آن برایمان بگویید.

در اداره تربیت بدنی دارای ۵ کارشناس هستیم که اغلب دارای مدرک کارشناسی ارشد و تخصص های مختلف هستند و در تلاشیم که به کمک آنها بتوانیم برنامه و محیطی مناسب را برای دانشجویان فراهم کنیم.

در خوابگاه ها فضای مناسبی ایجاد شده و برنامه های ما در طول نیمسال اول برای دانشجویان دختر در رشته های شنا، والیبال، بسکتبال، آمادگی جسمانی، دو میدانی، شطرنج و رشته های همگانی مثل طناب زنی و ایروبیک در حال برگزاری است و همچنین به زودی مسابقات شطرنج همگانی در خزر آباد ساری برگزار می‌شود . پس از آن و در بهمن ماه مسابقات فوتسال ودر اسفند ماه نیز المپیاد همگانی پسران در خزرآباد ساری  برگزار خواهد شد.

تلاش ما در بخش ورزشی بر برنامه ریزی و اجرای اردو های مختلف در شهرهای زیبای گیلان مثل ماسوله، قلعه رودخان و... است و امیدوارم که بتوانیم در صورت تامین منابع مالی، یک هفته درمیان این اردوهای یک روزه رابرای اولین بار برای دانشجویان برنامه ریزی کنیم.

برنامه های تربیت بدنی دانشگاه به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو از چه قرار است؟

همایش دوچرخه سواری ویژه آقایان برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه، مسابقه فوتبال دستی، دارت، فوتسال داخل سالن و طناب کشی برای دانشجویان پسر و مسابقات آمادگی جسمانی، فوتبال دستی، طناب کشی برای دانشجویان دختر به مناسبت ١۶ آذر دراکثر خوابگاه ها برگزار می‌شود.

جایگاه بخش تربیت بدنی دانشگاه در میان دانشجویان چگونه است؟

علاقه به فعالیت در وجود تمام انسان هاست که دانشجویان به دلیل جوان بودنشان بیشتر به ورزش علاقه مند هستند و خوشبختانه با ما هماهنگ و همدل هستند و در رشته هایی که برنامه تدارک دیده شده، استقبال چشمیگیری داشته ایم.

امکانات ورزشی در سالن های تربیت بدنی خوابگاه ها چه وضعیتی دارد؟

خوابگاه بوستان، خوشبختانه فضای ورزشی خوبی دارد، در خوابگاه کوثر، سالن ورزشی بسیار کوچک است اما در خوابگاه شهید فیاض بخش، اوضاع نسبتا بهتر است اما تجهیزات، تقریبا قدیمی هستند و از آنجایی که با ابزارهای امروزی می توان برنامه های بهتری ارائه داد، سعی ما بر فراهم کردن وسایل و امکانات بیشتر است تا دانشجویان بیشتری را به سوی ورزش جلب کنیم. نیاز به زمین چمن و کف پوش مناسب در سالن ها داریم که در طی مدت حضور وزیر بهداشت در گیلان، دستور پیگیری به رییس دانشگاه و معاون فرهنگی و دانشجویی داده شده است و امیدواریم با تامین اعتبار شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

کلام و توصیه آخر...

دانشجویان، مانند فرزندان ما هستند و هیچ چیز، بالاتر از سلامتی نیست هر چقدر دانشجویان با تربیت بدنی و ورزش همراه شوند میتوانند راحت تر زندگی کنند، درس بخوانند و از زندگی لذت ببرند که بهترین هدف است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.