یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲

اعطای تندیس ملی فداکاری، موضوعی خودجوش توسط دانشجویان است

مهلت ثبت‌نام در "نهمین دوره آیین تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران" تمدید شد

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: موضوع اعطای تندیس ملی، موضوعی خودجوش توسط دانشجویان است و ما در راستای تکریم و ارج نهادن به این موضوع این برنامه را برگزار می‌کنیم.

به گزارش مفدا، دکتر عیسی علیزاده در نشست خبری نهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران که صبح امروز (یکشنبه، ۱۰ آذر) در ساختمان مرکزی جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: در تمام ملل‌به موضوع ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی پرداخته شده که حداقل آن در حوزه مالی و حداکثر آن در حوزه جان است که در طول دوران دفاع مقدس الگوهای زیادی داریم. در برنامه‌های ما در دانشگاه موضوع‌های اجتماعی، از فعالیت‌های مورد توجه دانشجویان است و موضوع اعطای تندیس ملی، موضوعی خودجوش توسط دانشجویان است و ما در راستای تکریم و ارج نهادن به این موضوع این برنامه را برگزار می‌کنیم.

وی ضمن اشاره به این‌که رسانه‌ها نقش خیلی مهمی دارند، ادامه داد:  تندیس فداکاری ادعای این را ندارد که همه افراد را شناسایی می‌کند، زیرا در موضوع فداکاری و از خودگذشتگی افراد دوست ندارند شناسایی شوند. مستندسازی در این رویدادها می‌تواند الگوی خوبی برای جوان‌ها باشد و ضرورت توجه و اطلاع‌رسانی به دانشجویان حوزه گسترده‌ای است، زیرا خیلی از دانشجویان دوست دارند در این حوزه اجتماعی هم فعالیت داشته باشند.

علیزاده افزود: ما معلمان فداکاری داریم که نادیده گرفته شده‌اند و بضاعت کشور ما می‌طلبد که افراد بیشتری در این آیین داشته باشیم بنابراین یکی از اهداف ما ایجاد این آیین به صورت بین‌المللی است تا جنبه بشردوستانه آن تقویت شود و منجر به ترویج فرهنگ فداکاری و ایثار شود.

به گزارش ایسنا، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ضمن تشکر از ریاست جهاد دانشگاهی و سایر نهادها گله‌ای را مطرح کرد و گفت: بعضی از نهادها در بعضی مراسم‌ بودند و در بعضی مراسم‌ نبودند؛ هرچقدر نهادها در این موضوع فعال‌تر باشند در فرهنگ‌سازی فداکاری نیز موفق‌تر هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.