دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

در آستانه روز دانشجو؛

استاندار کرمانشاه میزبان نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شد

گزارش تصویری

در آستانه روز دانشجو، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با "هوشنگ بازوند"، استاندار کرمانشاه دیداری صمیمانه داشتند و با وی به گفتگو نشستند.

به گزارش خبرنگار مفدا کرمانشاه، در این نشست که در دهمین روز از آذر ماه ۹۸ و در آستانه روز دانشجو برگزار شد، استاندار کرمانشاه، نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، جمعی از مدیران‌حوزه سیاسی و همچنین رییس و معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه حضور داشتند.

در آغاز نشست "دکتر محمود رضا مرادی"، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ضمن خرسندی از برگزاری این جلسه در آستانه روز دانشجو به بیان افتخارات، موفقیت ها و فعالیت های دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در حوزه های مختلف علمی، آموزشی، فرهنگی و هنری پرداخت و اهمیت توجه دانشجویان به تمامی حوزه‌ها را ضروری عنوان کرد.

در ادامه نوبت به بیان سخن از سوی نمایندگان تشکل های دانشجویی شد که "پوریا منصوری"، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اولین نماینده ای بود که به سخنرانی پرداخت.

این نماینده تشکل دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ابتدای سخنان خود از زحمات مدیران و روسای دانشگاه به سبب فراهم کردن بستر مناسب جهت پرداختن به فعالیت ها و امور سیاسی تقدیر کرد و استفاده از پتانسیل های دانشجویان در امور اجرایی و تصمیمات مهم استان را خواستار شد.

وی با توجه به این موضوع که کشور ما هم اکنون نیاز به اقدامی جهادی و انقلابی برای پرداختن به مسائل مهم دارد، آمادگی این تشکل را برای همکاری و حضور در تصمیمات کلان استان اعلام کرد و حضور جوانان تحصیل کرده، انقلابی و پای کار را در حوزه های مختلف و تصمیمات مهم و کلان استان لازم و ضروری دانست.

نماینده بعدی، "فاطمه بیاتی"، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بود که به تنهایی به نمایندگی از دانشجویان تشکل انجمن اسلامی در این نشست حضور پیدا کرد و پس از قرائت بیانیه ای در خصوص مواضع این تشکل و مشکلات اخیر پیش آمده در کشور به بیان مشکلات، دغدغه ها و چالش هایی که این تشکل در حوزه ی برگزاری برنامه های سیاسی و دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی با آن رو به رو بوده، پرداخت و خواستار ایجاد بستری مناسب برای انجام فعالیت‌ها از استاندار و مدیران دانشگاهی شد.

نوبت به "راضیه توحیدیان"، نماینده "تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رسید. کسی که سخنان خود را با حضور جوانان و استفاده از انرژی و توان آنان در کنار تجربیات و حمایت های مسئولین کارگشا و راه حل بسیاری از مشکلات عنوان کرد.

وی در ادامه به بحث رونق تولید و اولویت های استان در این زمینه پرداخت و افزود: گروه های جهادی فعال در دانشگاه علوم پزشکی به دنبال بهبود شرایط مالی و اقتصادی مردم و با توجه به پیگیری های صورت گرفته متوجه شدند که این موضوع جزو اولویت های استان نبوده و نیاز به همت و توجه همه جانبه مدیران استان در این زمینه احساس می شود.

این دانشجوی بسیجی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین زیر ساخت‌های موجود در منطقه آزاد تجاری استان را درگاهی برای صادرات کالا از استان دانست که می‌تواند در آینده استان کرمانشاه را به استانی برتر در حوزه صادرات تبدیل کند.

مشکلات، چالش‌ها و دغدغه‌های موجود در حوزه فرهنگ، ورزش و بانوان و توجه به مناطق محروم و محرومیت زدایی از روستاهای استان از دیگر خواسته هایی بود که توسط این نماینده تشکل دانشجویی مطرح گردید.

"محمد اکبری"، دبیر سیاسی تشکل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل نیز آخرین نماینده تشکل دانشجویی حاضر در این جلسه بود که به شفاف سازی در خصوص برخی مسائل و ایراد سخنان خود پرداخت و مدیریت و همکاری را دو رکن اصلی دانست که می‌تواند موجب فراهم کردن بستر و فضای گفتمان در محیط دانشگاهی شود.

شنونده تمامی این سخنان، "بازوند" استاندار استان کرمانشاه بود که با صبر و حوصله ای فراوان به سخنان این دانشجویان در این نشست صمیمی که آنان را به عنوان فرزندان خود توصیف کرد، گوش می داد.

وی در آغاز پیشاپیش روز دانشجو را تبریک گفت و پویایی، آرمانخواهی و شور جوانی را از ویژگی های بارز دوران دانشجویی معرفی کرد.

بازوند خاطر نشان کرد: بی تردید آینده مدیریتی کشور در دستان نسل کنونی جوانان دانشگاهی خواهد بود و ما باید در مواجهه با نسل آینده، پاسخگوی عملکرد خویش باشیم، هر چند در این راستا موانع و مشکلات بسیاری وجود دارد و این تاریخ است که درباره ی ما قضاوت خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه در این جمع صمیمی دانشجویی ادامه داد: دانشگاه ها نقشی بسیار اساسی و سرنوشت ساز در توسعه کشور دارند و اگر بنا به هر دلیلی این نقش آفرینی علمی کمرنگ شود هزینه توسعه افزایش خواهد یافت. 

وی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: مدیریت دانشگاه‌ها باید فضا و بستری را فراهم کنند تا دانشجویان بتوانند دیدگاه‌ها، نقدها و نظرات خود را پیرامون مسائل مختلف بیان کنند.

در پایان این دیدار که دو ساعت به طول انجامید، نمایندگان تشکل ها از فراهم شدن این بستر ابراز خرسندی کردند و خواستار تدوام این قبیل نشست‌ها در آینده شدند.

نوشته شده: توسط فاطمه شکربیگی

"دبیر سرویس فرهنگی مفدا کرمانشاه"

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.