دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱

کارگاه بهداشت باروری و بیماری ایدز در دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد

ایدز

به همت انجمن های علمی پزشکی،بهداشت عمومی و مامایی متناسب با روز جهانی ایدز کارگاهی با موضوع بهداشت باروری و بیماری ایدز در دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد.

به گزارش مفداگلستان، به مناسبت روز جهانی ایدز انجمن های علمی پزشکی، بهداشت عمومی و مامایی کارگاهی بصورت مشترک با موضوع بهداشت باروری و بیماری ایدز روز دوشنبه ۱۱ ام آذرماه در سالن سخنرانی دانشکده پزشکی برگزار شد.

سعید مقصودلونژاد در این کارگاه ضمن تشریح بیماری ایدز و راهکارهای پیشگیری از آن، مباحثی نظیر تعریف ایدز، تاریخچه، مباحث آماری مبتلایان به بیماری، باورهای اشتباه درباره بیماری، روشهای تشخیص، درمان و کنترل  نگهدارنده بیماری ایدز و آثار جسمانی و روانی آن به بیان سخن پرداخت.  

وی در ادامه به آسیب های شدید جسمی و روانی در فرد مبتلا به بیماری ایدز اشاره نمود و گفت: در رابطه با ویروس HIV با توجه به اینکه در ابتدای ابتلا این بیماری علایم مشخصی ندارد و هر شخصی ممکن است مبتلا به آن شود، نیازی به جداسازی افراد مبتلا نیست و  فقط باید این افراد از بیماری خود مطلع شده، آموزش داده شوند و تحت کنترل و درمان  نگهدارنده با دارو قرار بگیرند.

لازم به ذکر است از اهداف این کارگاه، افزایش آگاهی از طریق آموزش پیشگیری و نظارت بر بیماری و همچنین ارتقا رفتارهای سلامتی،  تربیت و توانمندسازی دانشجویان در این زمینه بوده است.  

در پایان کارگاه، تست تشخیصی ایدز از دانشجویان داوطلب گرفته شد و آموزش به صورت عملی صورت گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.