چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

در نشست هم‌اندیشی معاونان دانشگاه مطرح شد:

اعزام دانشجویان علوم پزشکی قم به کنگره‌های دانشجویی در نقاط مختلف کشور/کار دانشجویی به دبیران کمیته تحقیقات دانشجویی اختصاص می‌یابد

نشست/قم

مدیران معاونت دانشجویی و فرهنگی و همچنین معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم طی نشست هم‌اندیشی بر لزوم افزایش همکاری انجمن‌های علمی و کمیته تحقیقات دانشجویی تاکید و اعزام دانشجویان دارای طرح و پیشنهاد به کنگره‌ها و همایش‌های دانشجویی را مصوب کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، نشست هم‌اندیشی معاونت دانشجویی و فرهنگی با معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم ظهر امروز در سالن جلسات ساختمان معاونت تحقیقات و فناوری این دانشگاه برگزار شد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی با اشاره به فعالیت دو مدیریت و دو اداره زیر مجموعه این معاونت اظهار کرد: تشکل‌ها، انجمن‌ها، نشریات و کانون‌ها زیر مجموعه این معاونت درحال فعالیت هستند و برنامه‌های مختلفی را در طول سال برای دانشجویان دنبال می‌کنند.

دکتر سیامک محبی از افزایش چهار انجمن علمی دانشگاه علوم پزشکی قم به ۱۰ انجمن در سال جاری یاد کرد و گفت: دانشجویان این انجمن‌ها باید در کنار معاونت تحقیقات و فناوری قرار گرفته و این دو مجموعه باید با یکدیگر ارتباط مستمر داشته باشند تا خروجی‌های مطلوب‌تری را رقم بزنند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های علمی و پژوهشی مکمل علمکردهای آموزشی است، تصریح کرد: کمیته تحقیقات می‌تواند از میان دانشجویان انجمن‌های علمی عضوگیری کند و این دو مجموعه نیز می‌توانند با یکدیگر رابطه و همکاری داشته باشند.

دکتر محبی توجه ویژه به انجمن‌های علمی را موجب افزایش تکاپو و تلاش دانشجویان دانست و عنوان کرد: کنگره‌های دانشجویی بستر مناسبی را فراهم می‌کند که می‌توان از این بستر برای تقویت انگیزه دانشجویان استفاده کنیم.

وی یادآور شد: کار دانشجویی به برخی از دانشجویان که در بخش‌های مختلف در حال تلاش هستند اختصاص داده می‌شود که برخی درخواست دارند که کار دانشجویی به دبیران کمیته تحقیقات دانشجویی نیز اختصاص دهند و اکنون بستر انجام این اقدام فراهم شده است.

محبی با اشاره به اینکه دانشگاه در حد توان کتابخانه‌ها و تالاهای مطالعه را تجهیز کرده است، مطرح کرد: در خوابگاه دختران از نظر رفاهی شرایط مطلوبی فراهم شده است اما در خوابگاه پسران محدودیت فضا داشتیم و امسال یک اتاق بزرگ‌تر را به مخزن کتاب اختصاص دادیم اما این کتابخانه‌ها ساماندهی نشده و هر ساله نیز برای کتابخانه‌ها کتاب‌های مورد نیاز خریداری شده است هر چند ما متولی خرید کتاب برای دانشکده‌ها نیستیم.

وی با اشاره به فعالیت پایگاه اطلاع‌رسانی «مفدا» در دانشگاه علوم پزشکی قم مطرح کرد: بسترهای اطلاع‌رسانی مطلوبی به همت مفدا فراهم شده است که اخبار و عملکردهای پژوهشی می‌تواند با استفاده از این بسترها به دانشجویان، اساتید و جامعه پزشکی قم معرفی شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی مطرح کرد: با انجام هماهنگی‌های لازم دانشجویانی که دارای طرح و پیشنهاد «پروپوزال» باشند با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی و همچنین معاونت تحقیقات و فناوری به کنگره‌ها و همایش‌های دانشجویی در نقاط مختلف کشور اعزام می‌شوند.

دکتراحسان شریفی‌پور با اشاره به وضعیت نابسامان کتب در کتابخانه‌های دانشکده‌ها عنوان کرد: با مشارکت دانشجویان و معاونت فرهنگی و دانشجویی بروزرسانی کتب و ساماندهی آن‌ها دنبال می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.