چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶

نشست هم اندیشی ارتقاء جشنواره فرهنگی دانشگاه برگزار شد

کاشان

در راستای ارتقاء جشنواره فرهنگی و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن، نشست هم اندیشی با حضور معاون و مدیر فرهنگی دانشجویی دانشگاه، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه، عوامل اجرایی دبیرخانه دانشگاهی جشنواره، مقام آوران جشنواره، سفیران سیمرغ، داورهای مرحله دانشگاهی و راه یافتگان به مرحله کشوری در طول جشنواره سال های اخیر در دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا کاشان، نشست هم اندیشی ارتقاء جشنواره فرهنگی مورخ ۱۲ آذرماه جاری در سالن دکتر غدیر دانشکده پزشکی برگزار شد.

در ابتدا دکتر حمیدرضا گیلاسی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن خوشامدگویی به مدعوین و تشکر از تلاش های خالصانه عوامل اجرایی جشنواره فرهنگی در دانشگاه، جشنواره سیمرغ را یکی از بزرگترین برنامه‌های حوزه فرهنگی و دانشجویی دانست و به تقویت و زمینه سازی بروز توانایی‌های فرهنگی و هنری دانشجویان اشاره کرد.

دکتر گیلاسی ایجاد پویایی، روحیه شاد و فضای پرشور در بین دانشجویان همراه با معنویت در محیط دانشجویی، برگزاری کلاس های آموزشی در راستای توانمندسازی استعدادهای هنری و فرهنگی دانشجویان  را از جمله اهداف این مدیریت برشمرد.

وی هدف از برگزاری این جلسه را بررسی مشکلات، ارائه راهکار و بیان نقاط ضعف جشنواره توسط مدعوین برشمرد و اذعان داشت نقد منصفانه دانشجویان را پذیرا هستیم.

دکتر محمدحسین صالحی مدیر فرهنگی دانشگاه از حضور و شرکت مدعوین در این جلسه تشکر و قدردانی نمود و گفت: اساس برنامه ریزی واحد فرهنگی در این سال تحصیلی برگزاری دوره های آموزشی و توانمندسازی دانشجویان در این راستا می باشد.

هم چنین گزارش فعالیت های انجام شده جشنواره بین المللی سیمرغ، معرفی برگزیدگان دانشگاه و معرفی رشته های این جشنواره توسط "اله وردیان" کارشناس دبیرخانه دانشگاهی جشنواره ارائه شد.

حجت الاسلام دستاران معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در این جلسه با اشاره بر آیه « إِنَّ اللَّهَ جَمِیلٌ یُحِبُّ الْجَمَال» تاکید کرد در کار هنری به مسائلی پرداخته می شود که زیبائی ها را نمایش می دهد و اسلام مخالفتی با این موارد ندارد.

وی گفت: فعالیت ها باید در راستای چارچوب، قوانین و مطابق با آئین نامه ها انجام شود.

در ادامه مقام آوران کشوری و سفیران سیمرغ، داورهای مرحله دانشگاهی و راه یافتگان به مرحله کشوری در طول جشنواره سال های اخیر ضمن تشکر از مسئولین وکارشناسان دانشگاه و قدردانی از زحماتشان به بیان مشکلات، دغدغه‌ها و مطالبات و پیشنهادات خود پرداختند.

اختصاص فضای فیزیکی برای فعالیت های این حوزه مثل تمرین گروه تئاتر، ایجاد پویایی و نشاط برای دانشجویان، افزایش هزینه های جشنواره فرهنگی، پذیرش میزبانی جشنواره های فرهنگی شهرستان، برگزاری مسابقات مشاعره در فواصل زمانی کوتاه در سطح دانشگاه، استفاده از دانشجویان توانمند دانشگاه بعنوان مدرس دوره های آموزشی، درخواست صدور مجوز برای فعالیت موسیقی بانوان دانشگاه، انجام فعالیت های جشنواره در طول سال، برگزاری دوره های آموزشی برای کلیه رشته ها بصورت مستمر، برگزاری مسابقات فرهنگی در داخل دانشگاه برای رشته های مختلف جشنواره و شناسایی استعدادها بعضی از مباحث مطرح شده در این نشست می‌باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.