یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در نشست با اعضای مفدا:

دانشجویانی که در بخش فرهنگی فعالیت دارند پخته‌تر و تکامل یافته‌تر هستند

246

نشست هیئت تجریریه پایگاه اطلاع رسانی مفدا ایلام با معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در خصوص فعالیت و مسائل موجود در پایگاه خبری مفدا ایلام تشکیل شد.

به گزارش مفدا ایلام، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در خصوص فعالان دانشجویی پایگاه خبری مفدا ایلام، اظهار داشت: هر کسی که علاوه بر فعالیت سازمانی خود یک کار اجتماعی دیگر انجام دهد از نظر شخصیتی یک قدم جلوتر است و به یک مرحله از کمال نزدیک‌تر شده است و دانشجویانی که علاوه بر حضور در کلاس‌های درس و فعالیت‌های آموزشی، در بخش فرهنگی نیز فعالیت دارند پخته‌تر و تکامل یافته‌تر هستند.

اسد میرزایی در خصوص خصوصیات یک خبرنگار خوب، گفت: یک خبرنگار خوب باید شخصیت، پوشش مناسب، باوقار، مودب و امانت‌دار باشد و هیچ شخصی را تخریب نکند و در تنظیم اخبار هم نظر شخصی خود را وارد ننماید.

مدیر فرهنگی دانشگاه نیز در این نشست گفت: اولین دیدار رسمی بنده با اعضای مفدا در سومین نشست تخصصی خانه نشریات غرب کشور به میزبانی دانشگاه بود که این عزیزان واقعاً پرتلاش ظاهر شدند و کاملاً فعالانه اخبار را پوشش دادند.

افسانه رئیسی‌فر اضافه کرد: در خصوص برگزاری کلاس و کارگاه برای اعضای مفدا و مدیران مسئول نشریات اعلام آمادگی خواهیم کرد تا هم خبرنگارهای بیشتری را جذب کرده و هر دانشکده هم حداقل یک خبرنگار داشته باشد که برای این کار در پردیس‌ها و خوابگاه‌ها می‌توان افراد متقاضی را به شکل یک فراخوان جذب کرده و ما نیز با برگزاری این نوع کارگاه‌ها، افراد توانمند را شناسایی خواهیم کرد.

در ابتدای این نشست، مدیر مفدا ایلام با ارائه گزارشی از عملکرد پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا در ایلام، گفت: پس از گذشت یکسال با تمام کم و کاستی‌های موجود، خوشبختانه توانستیم کم و بیش دانشجویان را با مفدا آشنا کنیم و پس از حضور دانشجویان در مفدا، روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی فعال‌تر شده است.

حجت نوروزی افزود: در گذشته یکی از دلایل اصلی عدم فعالیت مفدا بی‌انگیزگی دانشجویان به فعالیت در رسانه و مفدا بود اما اکنون علاقه و رغبت دانشجویان به فعالیت در مفدا بیشتر شده و این دانشجویان تاکنون بدون هیچ چشمداشتی فعالیت خود را ادامه داده‌اند.

سردبیر سرویس فرهنگی مفدا ایلام هم با ارائه گزارشی از عملکرد این سرویس گفت: این سرویس پرکارترین بخش مفداست که تقریباً با تمامی بخش‌ها سر و کار دارد و خوشبختانه با کمک دوستان توانسته‌ایم در نشر اخبار به روز، جزو برترین‌ها باشیم.

متین نصیری اضافه کرد: بعد از ابلاغ مدیریت جدید مفدا، خبرنامه مفدا بصورت ماهانه منتشر شد که در نوع خود در دانشگاه بی‌نظیر بود که می‌طلبد تا معاونت فرهنگی و دانشجویی در این خصوص حمایت کافی را از اعضای مفدا و این خبرنامه داشته باشد چون قطعاً انتشار خبرنامه و گزارشی که از فعالیت پایگاه خبری مفدا ایلام منتشر می‌شود می‌تواند گویای فعالیت‌های ما باشد و ما را بیشتر معرفی خواهد کرد.

سردبیر سرویس علمی آموزشی مفدا نیز در خصوص فعالیت‌های این پایگاه خبری گفت: خوشبختانه با همکاری و هماهنگی تیم رسانه‌ای که تشکیل شده است، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نسبت به فعالیت‌های صورت گرفته در مفدا ایلام شناخت خوبی پیدا کرده است و در یکسال اخیر نیز معاونت فرهنگی و دانشجویی ایلام برای انعکاس و معرفی برنامه‌های خویش تمرکز خود را روی مفدا بیشتر کرده است.

امیرحسین جهان‌مهین افزود: یکی از مشکلاتی که در دانشگاه ما و سایر دانشگاه‌ها وجود دارد عدم وجود امکانات برای معرفی و شناخت فعالیت‌های مفدا در بین دانشجویان است که پیشنهاد می‌کنم تا در این زمینه تبلیغات وسیع‌تری برای معرفی مفدا صورت گیرد.

زینب زمانی محمدی هم به عنوان سردبیر سرویس صنفی رفاهی مفدا ایلام گفت: اعضای مفدا تجهیزات لازم را برای ادامه فعالیت خود ندارند و کمترین تجهیزاتی که یک خبرنگار برای فعالیت خود نیاز دارد دوربین و رکوردر است که ما از داشتن این قبیل از ملزومات محروم هستیم و امیدوارم با حمایت معاونت بتوانیم کاستی‌های این قسمت را برطرف کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.