شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل برگزار کرد

زابل

برگزاری کارگاه مهارت های زندگی دانشجویان جدیدالورود

به گزارش مفدا زابل، کارگاه مهارت های  زندگی در راستای توانمندی دانشجویان با موضوع خودآگاهی ، استرس، ارتباط موثر  و مدیریت زمان ویژه دانشجویان جدیدالورود رشته هوشبری در محل دانشکده پیراپزشکی برگزار گردید.

خانم سیاسری رئیس اداره مشاوره و سلامت روان ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان، آموزش مهارت های زندگی را از اجزای پیشگیری اولیه در خدمات سلامت روان  دانشجویان دانست 

وی افزود: کاربرد مهارت های زندگی نقش مؤثری در پیشگیری از بروز اختلالات رفتاری و آسیب های اجتماعی  دانشجویان دارد.  اداره مشاوره دانشگاه هر ساله اقدام به برگزاری کارگاه ها ی آموزشی  در زمینه مهارت های زندگی جهت دانشجویان می نماید

ایشان در ادامه به نقش و اهمیت کارگاه مهارت زندگی پرداختند و افزودند:

در برنامه ی آموزش مهارتهای زندگی سعی می شود تا در کنار آموزشهای عمومی و درسی فرصتهایی فراهم گردد تا دانشجویان با کسب تواناییها و مهارتهایی خاص بتوانند در مورد خود، انسانهای دیگر و کل اجتماع به طور موثر، شایسته و مطمئن عمل نمایند ونحوه ی صحیح فکر کردن، سالم زیستن، شاد بودن، مفید بودن و موفق بودن را بیاموزد.

آموزش مهارت‏های زندگی به افراد کمک می‏کند تا بتوانند با خود، دیگران و محیط اطراف سازگار شوند و با مشکلات و چالش‏های زندگی به نحو مؤثری مقابله کنند.

آموزش مهارت‏های زندگی به دانشجویان، موقعیتی را فراهم می‏کند تا در شرایط متفاوت رفتار اجتماعی مطلوب را بیاموزند. تعامل مناسب او با دیگران، خود به خود به ‏وجود نمی‏آید بلکه باید آموزش ببیند که با هر فردی چگونه ارتباط برقرار کند تا دچار تنش و استرس نگردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.