یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در مراسم روز دانشجو:

دانشگاه محور اصلی توسعه کشور است

مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی همدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تنها راه نجات مملکت اعتماد به دانشگاه ها است و دانشگاه محور اصلی و کلی توسعه هر کشوری شناخته شده و ما نیز باید مبنای تصمیمات خود را بر مبنای علمی و آکادمی پایه گذاری کنیم.

به گزارش مفدا همدان، دکتر «رشید حیدری مقدم» رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر روز دانشجو ضمن تبریک به مناسیت فرارسیدن روز دانشجو و تقارن آن با هفته پژوهش و گرامیداشت یاد و نام همه شهدا به خصوص شهدای ۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲ و نیز تسلیت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار داشت: از دانشجویان می خواهیم تا در کنار انتقاد کردن از تمامی مشکلات، ارائه پیشنهاد و راه حل را نیز به همراه داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهدا، مسیر سخت انقلاب اسلامی را برای ما هموار کردند افزود: این حرکت های بزرگ سبب شد تا ما امروز بتوانیم به عنوان کشوری مقتدر در منطقه ایفای نقش نماییم.

دکتر حیدری مقدم همچنین با تاکید بر اینکه شرایط خاص موجود در کشور نیاز به تدبر و هوشمندی ویژه دارد یادآور شد: هر گونه تدبیری که با منطق همراه نباشد می تواند بحران جدیدی را در کشور ایجاد کند.

وی نیاز جامعه امروز را تعامل، امید و همدلی دانست و تصریح کرد:  امروز همه ما شاهد آن هستیم که دشمنان نظام و استکبار جهانی تحریم های گسترده و همه جانبه ای را علیه مردم و کشور اتخاذ کرده اند.

رئیس دانشگاه دنیای امروز را دنیای علم IT  خواند و بیان داشت: این واقعیت را باید بپذیریم که کشور ما به سمت ریر ساخت های آی تی توسعه پیدا کند و می بایست بر مبنای نیازهای روز تصمیم بگیریم و نگاه خود را تغییر دهیم.

وی تنها راه نجات مملکت را اعتماد به دانشگاه ها دانست و گفت: دانشگاه محور اصلی و کلی توسعه هر کشوری است و باید مبنای تصمیمات خود را بر مبنای علمی و آکادمی پایه گذاری کنیم.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در خصوص قتصاد علمی و علم پژوهش و نیز ساختن دانشگاه نسل سوم و نگاه کار آفرینی ادامه داد: ما تا به امروز نتوانسته ایم آن گونه که باید شعارهایی را که انقلاب شکوهمند اسلامی بر پایه آن شکل گرفته است را عملی کنیم.

وی اضافه کرد: باید اخلاق، صداقت، شرافت و جوان مردی را در جامعه خود نهادینه کرده و از بی قانونی اجتناب کنیم.

رئیس دانشگاه حاطرنشان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی همدان ۲۲ کانون، ۷ تشکل، ۶۵ نشریه، ۲۴ انجمن فعالیت دارند.

وی از برپایی جشنواره دانشگاهی دانشجویان برتر در سال ۱۳۹۹ نیز خبر داد و اذعان داشت: ایجاد فضاهای فیزیکی مناسب برای فعالیت کانون ها تشکل ها و کارهای علمی تا پایان شهریور ۹۹ انجام خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.