یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶

واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز علیه ویروس هپاتیت B

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز

با همکاری معاونان آموزشی چهار بیمارستان بزرگ اهواز مقرر شد از هفته اول اردیبهشت ماه 95، چهار پایگاه سنجش سلامت به مدت دو هفته جهت ارزیابی ایمنی و سنجش سلامت دانشجویان بالینی دانشگاه علوم پزشکی اهواز دایر شود .

به گزارش مفدا، دکتر بیژن حسین‌پور مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از انجام برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور واکسیناسیون تمامی دانشجویان بالینی این دانشگاه علیه ویروس هپاتیت B خبر داد.
حسین‌پور ادامه داد: طی جلسات متعدد و رایزنی‌های صورت گرفته با معاون بهداشت دانشگاه و با همکاری و مساعدت ویژه دکتر سلمان زاده و همچنین معاونان آموزشی بیمارستان‌ها مقرر شد از هفته اول اردیبهشت ماه 95 مقارن با هفته سلامت، چهار پایگاه سنجش سلامت به مدت دو هفته جهت ارزیابی ایمنی و سنجش سلامت دانشجویان بالینی دایر و فعال شود .
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز درخصوص محل استقرار این پایگاه‌ها عنوان داشت: در چهار بیمارستان بزرگ اهواز ( امام خمینی (ره)، رازی، ابوذر و گلستان) پایگاه‌های فوق مستقر خواهند شد.
حسین‌پور درخصوص هدف از استقرار پایگاه‌های سنجش سلامت دانشجویان گفت: اهمیت سلامت جوانان مورد توجه ویژه دولت و در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد و طیف بزرگی از جوانان (حدود 25%) را دانشجویان تشکیل می‌دهند که اهمیت این امر بر ما نیز پوشیده نیست.
وی بیان داشت: طی یک فراخوان تمام دانشجویان بالینی به این پایگاه‌ها مراجعه کرده و ابتدا هر دانشجو پرسشنامه‌ای جهت بررسی وضعیت سلامت خود و سوابق واکسیناسیون علیه هپاتیت B تکمیل می‌کند و همزمان مشاوره‌ای نیز در این خصوص توسط پزشک مستقر در پایگاه انجام می‌شود تا نسبت به چگونگی انجام واکسناسیون دانشجو تصمیم لازم اتخاذ شود.
وی با بیان اینکه همه دانشجویان بالینی دانشگاه نسبت به ویروس هپاتیت  B و سطح ایمنی علیه آن غربالگری می‌شوند و سپس کسانی که ایمن نیستند بصورت رایگان واکسینه خواهند شد گفت: برای تصمیم به انجام واکسن طبق فلوچارت از پیش تعیین شده مشخص می‌کنیم چه کسانی قبلا واکسن زده‌اند و سطح ایمنی‌شان به چه صورت است. اگر سطح ایمنی پایین باشد مجددا واکسینه می‌‍شوند و همچنین اگر قبلا واکسن هپاتیت نزده‌اند طبق برنامه سه نوبته واکسن هپاتیت به آنها تزریق خواهد شد.
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پایان از دانشجویان بالینی خواست که با مراجعه به موقع خود به این پایگاه‌ها در راستای موفقیت این طرح بزرگ و تامین سلامت خودشان که از مطالبات به حق دانشجویی است مجریان طرح را یاری کنند.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.