دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

باحضور رییس دانشگاه؛

از اعضای کانون دانشجویی "هنرهای نمایشی" دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تجلیل شد

تجلیل دانشجویان

در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از اعضای کانون دانشجویی "هنرهای نمایشی" دانشگاه به سبب درخشش در دهمین جشنواره سیمرغ تجلیل شد.

به گزارش مفدا زاهدان، در این مراسم "دکتر سید محمد هاشمی شهری" رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه حضور تشکل‌های و کانون‌ها در دانشگاه باعث ایجاد نشاط و رقابت می‌شود، گفت: دانشجویان هنرمند با حضور در جشنواره ملّی سیمرغ علاوه بر معرفی توانمندی های هنری و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و کسب رتبه های قابل قبول، تجارب ارزشمندی را برای توسعه دانشگاه در حوزه هنر و فرهنگ به ارمغان اورده اند.

وی با بیان اینکه زبان هنر زبان مسلط زمانه ماست افزود: از دانشجویان فعال در حوزه هنر و فرهنگ انتظار می رود تا شور و نشاط و انگیزه فعالیت‌های هنری را به دانشجویان ورودی جدید منتقل کنند تا جریان فرهنگ سازی و هنر محوری در حوزه سلامت همچنان در بطن جامعه دانشجویی استمرار داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: ارتباط هنرمندانه با مردم و استفاده از زبان هنر شیوه مناسبی برای ترویج سبک زندگی سالم است.

وی همچنین انجام فعالیت‌های فرهنگی و فوق برنامه را در کنار توجه جدی به دانش اندوزی، در روند جامعه پذیری دانشجویان بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: پرورش خلاقیت و انگیزه در این دانشجویان قابل توجه تر خواهد بود.

"دکتر انصاری مقدم" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: خوشحالیم که گروه تئاتر کانون نمایش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اجرای نمایش "اعترافاتی درباره ی زنان" به کارگردانی خانم سارا احسان و تهیه کنندگی پدرام عبدالله زاده،  و کسب رتبه دوم بهترین بازیگر زن و همچنین نامزد بهترین کارگردان زن توسط خانم احسان در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، شد.

وی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی که در پردیس تئاتر تهران برگزار شد در بخش‌های مجری گری و تئاتر صحنه کاندیدا اجرا شدند.

انصاری مقدم افزود: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نشان دادند در هر عرصه‌ای که به آنان اعتماد و فضایی برای فعالیت آنان فراهم شود می توانند افتخار آفرین باشند.

"پرهام عبدالله زاده" دبیر کانون هنرهای نمایش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تلاش مضاعف گروه کانون نمایش دانشگاه، تمرینات مستمر و اجرای نمایش‌های مختلف برای دانشجویان موجب ارتقاء کیفی کار و کسب رتبه در هفتمین جشنواره سیمرغ و دهمین جشنواره فرهنگی-هنری وزارت بهداشت شد.

وی افزود: در چهار سال گذشته این کانون بیش از ۷۰ شب اجرا برای دانشجویان دانشگاه در مناسبت های مختلف داشته است.

وی بیان کرد: کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چهار سال گذشته همچنین موفق به جذب بیش از هزار و ۵۰۰ مخاطب و بیش از ۵۰ هنر دوست و بااستعداد در زمینه هنر از بین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شده است.

گفتنی است: در پایان این مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اهدا لوح و تقدیم کارت هدیه از برگزیدگان تقدیر کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.