دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۴

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه:

از بیان حقایق هیچ ترسی نداشته باشیم

246

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در مراسم گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: تا زمانی که اصلاحی در جبهه استکبار صورت نگیرد و شکستی متوجه حقیقت‌طلبی و مقاومت نشود این مبارزه ادامه دارد

به گزارش مفدا ایلام، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در مراسم گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: امیدوارم فرصت‌های بیشتری در زمینه گفت‌وگو بین دانشجویان و مسئولین ایجاد شود و ان‌شاءالله بتوانیم روز به روز به نقاط مطلوب‌تری دست پیدا کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر هاشمی افزود: تقابل جبهه حق و باطل، عدالت‌خواهی و ظلم، دفاع و تجاوز، حقیقت‌خواهی و منفعت‌طلبی به درازای پیدایش بشر وجود داشت و تا زمانی که یکی از این جبهه‌ها به طور کامل از بین نرود و اصلاحی صورت نگیرد؛ ادامه دارد.

حجت‌السلام هاشمی خاطرنشان کرد: امروز چه بخواهیم و چه نخواهیم دوقطبی بودن شرق و غرب در یک دوره‌ای شکسته شده و جنگ سرد هم سپری شده است و جهان تک‌قطبی که مدعیان زیادی داشت تحقق پیدا نکرد و امروز آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به عنوان جبهه استکبار یک طرف این قصه و داستان هستند و یک طرف هم نظام اسلامی با جبهه مقاومت است.

هاشمی ادامه داد: به هر حال تا زمانی که اصلاحی در جبهه استکبار صورت نگیرد و شکستی متوجه حقیقت‌طلبی و مقاومت نشود این مبارزه ادامه دارد و مهم این است که هر کسی در هر دوره‌ای احساس وظیفه‌ای که دارد برای مبارزه با منفعت‌طلبی و استکبار در طبع اخلاص بگذارد.

هاشمی اضافه کرد: قطعاً این سه دانشجویی که در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ جان خود را نثار استقلال، آزادی و عدالت‌خواهی کردند فکر نمی‌کردند که این اتفاق بتواند در نظام طاغوت ستمشاهی که پشتوانه آمریکایی‌ها را داشت و با وجود و خفقان در آن روزها تأثیر جدی در جامعه ایجاد کند اما آن دانشجویان، احساسی که داشتند را به عرصه آوردند و به نماد استکبارستیزی و نفی استبداد تبدیل شدند لذا هنوز که هنوز است این مبارزه وجود دارد.

وی در پایان گفت: ان‌شاءالله همه‌ ما اهل مبارزه باشیم و همه‌ آنچه را که در راستای حقیقت‌خواهی و عدالت‌طلبی است بدون هیچ‌گونه ابایی بیان کنیم و از بیان حقایق هیچ ترسی نداشته باشیم و هم در عرصه عمل پافشاری کنیم.

تنظیم: زینب زمانی‌محمدی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.