چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بدو ورود به ایلام:

شوراهای دانشجویی را در معاونت فرهنگی وزارت بهداشت تشکیل خواهیم داد

246

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر خود به ایلام در گفتگو با خبرنگار مفدا ایلام گفت: وزیر بهداشت یک فرد فرهنگی است و از فعالیت‌های فرهنگی بسیار حمایت می‌کند و معتقد است با همه سختی‌هایی که وجود دارد فعالیت‌های فرهنگی نباید متوقف شود.

به گزارش خبرنگار مفدا ایلام، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص اهداف سفرهای استانی خود به خبرنگار مفدا ایلام اظهار داشت: در ستاد وزارت بهداشت یکی از امور مهم بازدید از دانشگاه‌های علوم پزشکی است تا روند امور را در این دانشگاه‌ها ببینیم و با توجه به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی ما با تیم همراه حضور پیدا کردیم که انشالله هم ملاقاتی با ریاست دانشگاه و هم دیداری با فعالان دانشجویی داشته باشیم و از نزدیک روند فعالیت‌های دانشجویی را در این دانشگاه رصد کنیم و بازدیدی از خوبگاه‌ها و سلف سرویس این دانشگاه خواهیم داشت.

دکتر سیما سادات لاری در پاسخ به این سوال که در شرایط سخت اقتصادی برنامه وزارت بهداشت برای برگزاری جشنواره‌های مهم خود از قبیل جشنواره بین المللی سیمرغ و جشنواره نشریات گفت: وزیر بهداشت یک فرد فرهنگی است و از فعالیت‌های فرهنگی بسیار حمایت می کنند و معتقد هستند که با همه سختی‌هایی که وجود دارد فعالیت های فرهنگی نباید متوقف شود.

وی افزود: بنده حدود ۵ ماه هست که در سمت این معاونت هستم، هم جشنواره تیتر نشریات و هم جشنواره بین المللی سیمرغ به خوبی برگزار شد، البته قطعا ما در راستای سیاست کلان کشوری صرفه جویی‌های لازم را انجام دادیم ولی همه ما می‌دانیم که این جشنواره‌ها یک سال پر شور و نشاط فرهنگی را حداقل در دانشگاه‌ها رقم می زند که باعث می‌شود فعالان فرهنگی شور و نشاط را داشته باشند، ولی باید بیشتر روی این موارد بحث و تبادل نظر صورت گیرد. قطعا شوراهای مشورتی را در سطوح دانشجویی تشکیل خواهیم داد. معاونین نیز نظرات خود را بدهند که خروجی ما از این جشنواره ها کیفی‌تر باشد.

لاری در خصوص نارضایتی‌ها از برگزاری جشنواره تیتر ۱۱ نیز گفت: یکی از افتخارات ما این است که با وجود اینکه تنها ۵ درصد کل دانشجویان کشور را تشکیل می دهیم ولی بیش از ۴۳ درصد رتبه‌های برتر جشنواره تیتر11 به دانشجویان وزارت بهداشت تعلق گرفت و این موضوع نشان دهنده توسعه یافتگی دانشجویان ما در فعالیت‌های نشریاتی و اندیشه‌ای است. در خصوص برگزاری جشنواره تیتر 11 که برگزر کننده وزارت علوم بود، بههرحال ممکن است در هر جشنواره داوری‌ها مورد اعتراض قرار بگیرد ولی به طور کلی دانشجویان از برگزاری این جشنواره راضی نبودند و ما در وزارت بهداشت که برگزار کننده جشنواره تیتر 12 هستیم تلاش خواهیم کرد که ایرادات مطرح شده از سوی دانشجویان را مرتفع کنیم.

گفتنی است، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و هیأت همراه، سه‌شنبه ۱۹ آذرماه در سفر یک‌روزه به استان ایلام، مشاور، مدیرکل دانشجویی، دبیر شورای مرکزی انضباطی و معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت وی را همراهی کردند.

تنظیم: متین نصیری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.